Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent USA przyleci 27 maja do Polski

0
Podziel się:

Barack Obama będzie gościem na szczycie przywódców Europy Środkowo-Wschodniej.

Prezydent USA przyleci 27 maja do Polski
(PAP/EPA)
bEsmJiRN

Prezydent USA w maju złoży wizytę w Polsce. Spotka się wtedy m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim oraz premierem Donaldem Tuskiem - poinformowała Ambasada USA w Warszawie.

Barack Obama będzie przebywał w Polsce w dniach 27-28 maja na zaproszenie Bronisława Komorowskiego, przekazane podczas jego wizyty w Waszyngtonie 8 grudnia ubiegłego roku. Prezydent USA odwiedzi też warszawski szczyt przywódców Europy Środkowo-Wschodniej, który właśnie po koniec maja 27-28 maja - poinformowała dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, Joanna Trzaska-Wieczorek

Z kolei według ambasady USA, prezydent Obama odwiedzi Polskę w ramach podróży do Europy w dniach 23-28 maja, która obejmie również Irlandię, Wielką Brytanię i Francję.

bEsmJiRP

Wizyta prezydenta Obamy, która następuje wkrótce po wizycie Bronisława Komorowskiego w Waszyngtonie, _ jest jasnym sygnałem, jak dużą wagę Stany Zjednoczone przywiązują do relacji z bliskim przyjacielem i sojusznikiem, jakim jest Polska _ - podkreślił ambasador USA w Polsce, Lee Feinstein.

Amerykański prezydent, który gościł już w Europie, nie złożył jeszcze wizyty w Polsce. W ubiegłym orku planowany był przyjazd Obamy do Krakowa na pogrzeb pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich 18 kwietnia. Został jednak odwołany z powodu pyłu wulkanicznego z Islandii, który znacznie utrudnił wówczas ruch lotniczy nad Europą.

Premier Donald Tusk odnosząc się w ubiegłym tygodniu do nieoficjalnych informacji o tym, że Obama miałby przyjechać do Polski na wiosenny szczyt ocenił, że jeśli się one potwierdzą, to będzie to dobry sygnał, który świadczyłby o _ wielkiej wadze _ polsko-amerykańskich relacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bedzie;wizyta;baracka;obamy;w;polsce,129,0,749185.html) Będzie wizyta Baracka Obamy w Polsce? Prezydent USA może pojawić się w Polsce podczas szczytu państw Europy Środkowo-Wschodniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t124637.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zniesienie;wiz;dla;polakow;to;dla;obamy;priorytet,250,0,731386.html) Zniesienie wiz dla Polaków to dla Obamy priorytet Obama: _ Polska to jeden z naszych najbliższych sojuszników na świecie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t99253.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;poleci;do;waszyngtonu;samolotem;rejsowym,95,0,726879.html) Komorowski poleci do Waszyngtonu samolotem rejsowym Tu-154 nie jest gotowy, a samoloty pułku specjalnego mają za mały zasięg.
bEsmJiSq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)