Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pontyfikat franciszka
30.04.2013 07:52

Profil papieża Franciszka na Twitterze. Ponad 6 mln ludzi to obserwuje

Profil jest redagowany w dziewięciu wersjach językowych. Aż 87 tysięcy ludzi czyta wiadomości od nowego biskupa Rzymu po łacinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Profil jest redagowany w dziewięciu wersjach językowych. Aż 87 tysięcy ludzi czyta wiadomości od nowego biskupa Rzymu po łacinie.

Spośród obserwujących 3 miliony 300 tysięcy to jeszcze obserwatorzy profilu Benedykta XVI, _ odziedziczeni _ przez jego następcę. Po abdykacji Josepha Ratzingera profil został wyłączony, a uruchomiono go ponownie po wyborze Jorge Mario Bergoglio.

W ciągu półtora miesiąca od konklawe liczba użytkowników Twittera obserwujących krótkie komunikaty od nowego papieża wzrosła o 2,7 miliona. A obecnie liczba ich rośnie w szybkim tempie - średnio 60 tysięcy dziennie. Najwięcej osób wybiera hiszpańską, angielską, a także portugalską wersję językową.

Lecz to, co budzi największe zainteresowanie i, jak się zauważa, jeszcze niedawno byłoby wręcz nie do pomyślenia, to wysoka liczba obserwujących profil Franciszka po łacinie; zbliża się do 90 tysięcy. Tych osób jest więcej niż obserwatorów polskiej wersji, których jest 81 tysięcy.

Najnowszy komunikat na profilu Franciszka zawiera fragment jego homilii, wygłoszonej podczas niedzielnej mszy w Watykanie: _ Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego! _.

Czytaj więcej w Money.pl
Franciszek: To nie jest tortura, ani pralnia Papież wskazał, że podczas spowiedzi konieczne jest to, by umieć wstydzić się za grzechy.
Gdzie będzie mieszkał papież Franciszek? Papież Franciszek na razie będzie mieszkał w Domu świętej Marty, ponieważ czuje się tam bardzo dobrze - powiedział rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.
Ten prezydent jest wzorem dla papieża Watykan podał, że biskup Rzymu zadzwonił w środę do prezydenta Włoch, by podziękować za życzenia imieninowe i zapewnić o swym uznaniu.
Tagi: pontyfikat franciszka, papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz