Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa
10.07.2013 21:16

Przyczyną katastrofy w Quebecu mogły być niezaciągnięte hamulce

W katastrofie, do której doszło w sobotę nad ranem (06.07) zginęło co najmniej 15 osób, a ok. 60 uznano za zaginione.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szef kolejowej firmy holdingowej Rail World Inc., Edward Burkhardt, oświadczył dziś, że do tragicznej w skutkach katastrofy pociągu w kanadyjskiej prowincji Quebec doszło, ponieważ obsługa nie zaciągnęła ręcznych hamulców.

W katastrofie, do której doszło w sobotę nad ranem (czasu lokalnego) zginęło co najmniej 15 osób, a ok. 60 uznano za zaginione.

Złożony z pięciu lokomotyw i 72 wagonów-cystern pociąg, który przewoził ropę z amerykańskiego stanu Północna Dakota do wschodniej Kanady, został odstawiony na noc w odległości 13 kilometrów od Lac-Megantic. Na krótko przed godz. 1 skład zaczął się toczyć i wykoleił się w centrum miasta. Cztery zawierające po ponad 100 tys. litrów ropy cysterny zapaliły się i wybuchły. Eksplozje i wywołany nimi pożar spowodowały znaczne zniszczenia w liczącym 6 tys. mieszkańców miasteczku, położonym około 250 kilometrów na wschód od Montrealu.

_ Nie sądzę, żeby ktoś z personelu zwolnił hamulce. Oni nie zaciągnęli hamulców _ - powiedział Burkhardt. Dodał, że w obowiązkach zawieszony został maszynista tego pociągu. Ów maszynista zeznał, że zaciągnął 11 ręcznych hamulców, ale _ sądzimy, że to nieprawda _ - oświadczył Burkhardt. _ Początkowo mu uwierzyliśmy, ale teraz nie wierzymy _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Pożar pociągu. 80 osób jest zaginionych Pociąg wiozący paliwo wykoleił się i stanął w płomieniach, które objęły zabudowania. Media donoszą o jednej ofierze śmiertelnej, ale służby ratunkowe przyznają, że zmarłych może być więcej.
Zderzenie pociągów pod Nowym Jorkiem Ruch kolejowy na linii Nowy Jork - Boston został wstrzymany.
Terroryści staną przed sądem Podejrzani o planowanie ataku terrorystycznego na pociąg pasażerski Chiheb Esseghaier i Raed Jaser staną dziś przed sądem.
Tagi: katastrofa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz