Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin: Mamy z Węgrami plany w dziedzinie gazu ziemnego

0
Podziel się:

Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził zadowolenie z rozwoju rosyjsko-węgierskiej współpracy energetycznej, podkreślając, że oba kraje mają "wielkie plany w
dziedzinie gazu ziemnego".

Prezydent Rosji Władimir Putin wyraził zadowolenie z rozwoju rosyjsko-węgierskiej współpracy energetycznej, podkreślając, że oba kraje mają "wielkie plany wdziedzinie gazu ziemnego".

Putin mówił o tym podejmując w swojej rezydencji w Nowo-Ogariowie pod Moskwą premiera Węgier Ferenca Gyurcsanya. Głównym tematem ich rozmów była kooperacja w sferze paliwowo-energetycznej.

Rosja uważa Węgry za swojego najważniejszego partnera w Europie Środkowej. O dobrych stosunkach między Moskwą i Budapesztem świadczy chociażby to, że konsultacje Putina z Gyurcsanyem w Nowo-Ogariowie to ich czwarte spotkanie w ciągu dwóch lat.

_ Wartość obrotów handlowych między Rosją i Węgrami zwiększyła się w 2006 roku o prawie jedną trzecią i wyniosła przeszło 8 mld dolarów, przy czym węgierski eksport wzrósł o prawie dwie trzecie, dochodząc do 2 mld USD. _Rosyjski prezydent oświadczył, że "stosunki (Rosji i Węgier) w dziedzinie energetyki rozwijają się nieźle". "W sferze gazowej nie ma żadnych problemów, istnieją wielkie plany w dziedzinie gazu ziemnego. Węgierski premier miał pretensje dotyczące dostaw ropy naftowej, jednak wszystkie problemy zostały już uregulowane" - dodał Putin.

Gyurcsany ze swej strony uznał "za dobry sygnał dla wszystkich" to, że jego spotkania z prezydentem Rosji stają się regularne. "Zasada, którą się kierujemy - mniej o przeszłości, więcej o teraźniejszości i przyszłości; mniej o polityce, więcej o gospodarce i interesach - okazała się bardzo owocna" - podkreślił szef rządu Węgier.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)