Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Putin przywołuje do porządku ministrów

0
Podziel się

Co dobrego w ostatnim tygodniu zrobiliście dla narodu Rosji? Takie pytanie Putin zadał ministrom.

Putin przywołuje do porządku ministrów
(PAP/EPA)
bEgmLuth

Co dobrego w ostatnim tygodniu zrobiliście dla narodu Rosji? - od tego pytania, adresowanego do członków swojego gabinetu, premier Władimir Putin rozpoczął posiedzenie rządu.

Nie uzyskawszy odpowiedzi od wyraźnie skonsternowanych wicepremierów i ministrów, Putin kontynuował: _ Dlaczego milczycie? Pracujcie! Za co bierzecie pieniądze? _

bEgmLutj

_ - Często mówimy o efektywności pracy regionalnych organów władzy i zarządzania. Wypracowaliśmy kryteria, określające efektywność pracy rządu. Trzeba częściej do nich sięgać, zwłaszcza do instrumentów antykryzysowych _ - oświadczył premier.

Putin w obecności mediów nie zdradził powodów swojej irytacji.

ZOBACZ TAKŻE:

Wiadomo jednak, że tydzień temu musiał osobiście interweniować, by zażegnać konflikt w Pikałowie koło Petersburga, gdzie robotnicy z zamkniętych fabryk na kilka godzin zablokowali pobliską autostradę w proteście przeciwko utracie pracy i niewypłaceniu im zaległych pensji.

bEgmLutp

Podczas pobytu w Pikałowie premier publicznie beształ lokalne władze i oligarchę Olega Deripaskę, właściciela huty aluminium, od upadku której rozpoczął się kryzys w tym 50-tysięcznym mieście.

W środę prezydent Dmitrij Miedwiediew ostrzegł, że będzie dymisjonował gubernatorów, którzy nie radzą sobie w walce z bezrobociem i procederem wstrzymywania wypłat wynagrodzeń.

bEgmLutq

_ - Niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy dla rozwiązania problemu czeka się na władze z Moskwy, kiedy przywódcy państwa zmuszeni są przyjeżdżać i podejmować decyzje na miejscu _ - powiedział Miedwiediew.

_ - Albo szefowie regionów sami będą się zajmowali tymi problemami, albo zmuszony będę zwalniać ich ze stanowisk, bez względu na ich zasługi _ - dodał prezydent.

bEgmLutK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)