Notowania

władimir putin
02.08.2011 07:37

Putin za połączeniem Rosji i Białorusi

Premier Rosji oświadczył, że popiera ideę połączenia się jego kraju z Białorusią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Rosji oświadczył, że popiera ideę połączenia się jego kraju z Białorusią. Mówił o tym na obozie prokremlowskiej młodzieżówki nad jeziorem Seligier.

Władimir Putin ocenił, że połączenie Rosji i Białorusi jest _ możliwe, bardzo pożądane i całkowicie zależne od woli narodu białoruskiego _. Kiedy jeden z uczestników spotkania oświadczył, że naród białoruski tego pragnie, Putin odparł: _ To walczcie o to _.

_ - Przy wszystkich komplikacjach, które pojawiają się od czasu do czasu - na przykład spieramy się w sferze gospodarki, energetyki i gazu - trzeba oddać sprawiedliwość białoruskiemu przywódcy Alaksandrowi Łukaszence, który konsekwentnie idzie drogą integracji z Rosją _ - podkreślił.

Zobacz jak Władimir Putin zdobył ściankę wspinaczkową podczas spotkania:

W kwietniu 1997 r. Białoruś utworzyła z Moskwą Związek Białorusi i Rosji (ZBiR), a w 1999 roku podpisano traktat o przekształceniu ZBiR w Państwo Związkowe Rosji i Białorusi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t82525.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin;oskarza;usa;o;pasozytowanie;na;gospodarce;swiatowej,83,0,884563.html) Radykalna wypowiedź Putina na temat USA Według Putina zwiększenie limitu zadłużenia USA tylko odracza systemowe decyzje w amerykańskiej gospodarce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;i;niemcy;spotkaja;sie;by;rozmawiac;m;in;o;rezimie;lukaszenki,50,0,873778.html) Będą wywierać presję na reżim Łukaszenki Rozmowy mają dotyczyć także współpracy gospodarczej, kryzysu w strefie euro, polityki wewnętrznej, w tym kwestii dopuszczenia obserwatorów na wybory do Dumy Państwowej i przyszłoroczne wybory prezydenckie w Rosji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t93776.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bialorus;winduje;cla;na;auta;z;zagranicy,155,0,864155.html) Białoruś winduje cła na auta z zagranicy Mińsk podniósł je do poziomu ceł rosyjskich. Oznacza to, że ceny niektórych marek samochodów wzrosną co najmniej o 100 procent.
Tagi: władimir putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz