Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin zakazał adopcji dzieci z Rosji w krajach z małżeństwami gejów

0
Podziel się:

Prezydent Rosji podpisał w środę poprawki do kodeksu rodzinnego.

Putin zakazał adopcji dzieci z Rosji w krajach z małżeństwami gejów
(AP/FOTOLINK/East News)
bFeVogCt

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał poprawki do kodeksu rodzinnego. * *W oświadczeniu Kremla podano, że w ustawie chodzi i zapewnienie dzieciom _ harmonijnego _ rozwoju i ochrony przed _ kompleksami, emocjonalnym cierpieniem i stresem _.

Duma przyspieszyła prace nad poprawkami po podpisaniu 18 maja przez prezydenta Francji Francois Hollande'a ustawy umożliwiającej gejom i lesbijkom zawarcie małżeństwa, a także adopcję dzieci.

Wkrótce po tym - 30 maja - rzecznik praw dziecka Federacji Rosyjskiej Paweł Astachow opowiedział się za wprowadzeniem w Rosji moratorium na adopcje dzieci do Francji do czasu przyjęcia prawa wykluczającego, że trafią one do małżeństw homoseksualnych. W 2012 roku obywatele Francji adoptowali w FR 245 dzieci.

bFeVogCv

W Rosji panują silne nastroje homofobiczne. W niedzielę prezydent Putin podpisał ustawę zakazującą _ propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych _ wśród nieletnich. Za jej łamanie wprowadzono kary administracyjne, w tym nawet do 15 dni aresztu.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin zapowiada rewolucję. Chodzi o gejów Ustawę zezwalającą na małżeństwa homoseksualne i adoptowanie dzieci przez pary tej samej płci przyjęła niższa izba francuskiego parlamentu.
Putin zrobił im prawdziwą niespodziankę Władimir Putin zaskoczył uczestników zjazdu _ Rodzice Rosji _.
Ameryka ubolewa nad rosyjską ustawą USA wyraziły w piątek "głębokie ubolewanie" z powodu podpisania przez prezydenta Rosji Władimira Putina ustawy, która m.in. zakazuje adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów
bFeVogCW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)