Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
odpady
09.11.2010 06:15

Radioaktywne odpady wyładowane. Blokady trwają

Pojemniki wyładowano z pociągu z 12-godzinnym opóźnieniem przez protesty ekologów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Na skutek protestów przeciwników energii jądrowej dopiero 12 godzin po przybyciu na stację przeładunkową w Dannenbergu, z pociągu wyładowano wszystkie pojemniki z odpadami radioaktywnymi. *

Operacji przewozu odpadów cały czas towarzyszą gwałtowne protesty przeciwników energii atomowej, którzy wszelkimi sposobami próbują blokować transport.

Dopiero wczoraj około godziny 22 udało się w Dannenbergu wyładować z pociągu wszystkie jedenaście pojemników.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t115737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ekolodzy;nie;zatrzymali;transportu;nuklearnych;odpadow,19,0,706579.html) Ekolodzy nie zatrzymali transportu nuklearnych odpadów
Jeszcze w nocy mają one zostać załadowane na ciężarówki i przewiezione do miejsca przeznaczenia - Gorleben, miejscowości oddalonej zaledwie 20 km od Dannenbergu. Przed magazynem w Gorleben koczuje ponad 1 500 demonstrantów, którzy prawdopodobnie będę ustawiać kolejne blokady.

Już od piątku transportowi odpadów radioaktywnych z Francji do niemieckiej Dolnej Saksonii towarzyszą protesty. Pojemniki z odpadami mają zostać zmagazynowane w nieczynnej kopalni soli w Gorleben.

Tagi: odpady, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz