Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowe mrozy w USA. Będzie jeszcze gorzej

0
Podziel się:

Od początku roku północ USA i sąsiednia Kanada przeżywają niespotykane od lat obfite opady śniegu i polarne mrozy, w wyniku czego zmarło co najmniej 11 osób w samych Stanach Zjednoczonych.

Rekordowe mrozy w USA. Będzie jeszcze gorzej
(Dreef/istockphoto)
bFfITlVN

Północne obszary USA zmagały się dziś z rekordowo niskimi temperaturami dochodzącymi do minus 38 stopni Celsjusza w stanie Wisconsin. Nadchodzący tydzień ma być jeszcze zimniejszy. Jutro w Minnesocie termometry mogą pokazywać 54 stopnie mrozu.

Z powodu złych warunków pogodowych odnotowano kilkugodzinne opóźnienia na lotniskach w Nowym Jorku, w Newark w stanie New Jersey, a także w Filadelfii i Chicago.

Dzisiaj na obszarze od Missouri, w środkowej części USA, do położonych na północy Wielkich Jezior oczekiwane są silne śnieżyce oraz _ temperatura potencjalnie śmiertelna _ - jak ostrzegają amerykańscy meteorolodzy - w przypadku dłuższego przebywania na świeżym powietrzu.

bFfITlVP

Rekordowych mrozów można spodziewać się od wtorku na północy, północnym wschodzie, ale również w niektórych regionach południowego wschodu USA - prognozuje na swej stronie internetowej Weather Channel. W poniedziałek zimniej będzie w Atlancie, stolicy południowego stanu Georgia, niż w Anchorage na Alasce - podaje CNN.

Od początku roku północ USA i sąsiednia Kanada przeżywają niespotykane od lat obfite opady śniegu i polarne mrozy, w wyniku czego zmarło co najmniej 11 osób w samych Stanach Zjednoczonych. We wtorek w kanadyjskim Toronto ma być 17 stopni poniżej zera.

Czytaj więcej w Money.pl

bFfITlWq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)