Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera taśmowa po
17.06.2014 12:54

Resort finansów sprawdzi postępowania UKS i Izby Skarbowej

O kontrolę w Urzędzie Skarbowym poprosił sam Donald Tusk na konferencji prasowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Urbanek/East News)
Sławomir Nowak

Kontrola ma związek z nagraną rozmową Andrzeja Parafianowicza z byłym ministrem transportu Sławomirem Nowakiem. Parafianowicz miał mówić Nowakowi, że użył swych wpływów do zablokowania kontroli skarbowej u żony Nowaka.

_ - Trwa sprawdzanie działań kontrolnych przeprowadzonych przez Urząd Kontroli Skarbowej i Izbę Skarbową, które ma wyjaśnić, czy treść obietnic nagranych na tych taśmach, zaistniała w rzeczywistości _ - powiedziała we wtorek PAP Dróżdż.

Rzeczniczka przekazała, że więcej informacji zostanie udzielonych na konferencji prasowej ministra finansów Mateusza Szczurka o godz. 14.

W rozmowie, której stenogramy upublicznione zostały wczoraj przez _ Wprost _, Parafianowicz miał mówić Nowakowi, że użył swych wpływów do zablokowania kontroli skarbowej u żony Nowaka. W sprawie treści tej rozmowy praska prokuratura wszczęła śledztwo.

Wczoraj premier poinformował, że poprosił ministra finansów o możliwie szybkie zbadanie sprawy. _ - W związku z doniesieniami prasowymi, minister finansów zarządził kontrolę wewnętrzną w celu wyjaśnienia ewentualnych nieprawidłowości. Jednak według dostępnych danych nie ma powodu przypuszczać, by ktokolwiek próbował wpływać na decyzję dotyczącą kontroli w tej sprawie _ - zaznaczył szef rządu.

Parafianowicz w latach 2007-2013 był wiceministrem finansów, pełniącym funkcję generalnego inspektora kontroli skarbowej, pełnomocnika rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej, generalnego inspektora informacji finansowej. Pod koniec grudnia ub.r. rada nadzorcza PGNiG powołała Parafianowicza na funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezes Belka rozmawia z prezydentem Komorowskim Spotkanie ma związek z ujawnionym przez tygodnik Wprost nagraniem rozmowy szefa NBP z szefem MSW.
Ta ustawa ma dać Tuskowi zwycięstwo w wyborach. NBP pomoże? Zmiany w ustawie o Narodowym Banku Polskim forsowane przez rząd umożliwią dodruk pieniędzy. Ekonomiści ujawniają, co kryje się za aferą podsłuchową.
Sławomir Nowak odchodzi z PO - efekt afery Były minister transportu o decyzji poinformował dziennikarzy SMS-em. Informację potwierdza sekretarz pomorskich struktur PO.
Afera taśmowa. Rozpoczęło się śledztwo To efekt ujawnienia przez Wprost nagraniami rozmów między Sławomirem Nowakiem a Andrzejem Parafianowiczem.
Tagi: afera taśmowa po, sławomir nowak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz