Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zagrożenie powodziowe
10.10.2012 10:18

Rosja: Siedem osób zginęło w następstwie powodzi

Do zlikwidowania następstw powodzi, która uszkodziła 320 domostw, skierowano ponad 500 ludzi i specjalistyczną technikę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR-TASS)

Ulewne deszcze spowodowały powódź, w następstwie której zginęło siedem osób w Dagestanie, rosyjskiej republice na Północnym Kaukazie - poinformowało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Ofiary śmiertelne to mieszkańcy miasta Derbent.

Na zdj. powódź w Dagestanie z 2010 roku.

Ogółem w mieście z powodu powodzi ucierpiało 1200 osób.

Mieszkańców o niebezpiecznym podniesieniu się poziomu wód poinformowano w nocy z wtorku na środę - głosi komunikat władz, które poinformowały też, że natychmiast na miejsca zagrożone wysłano pierwsze ekipy ratunkowe.

Do zlikwidowania następstw powodzi, która uszkodziła 320 domostw, skierowano ponad 500 ludzi i specjalistyczną technikę.

W lipcu w wyniku katastrofalnej powodzi w Kraju Krasnodarskim śmierć poniosły 172 osoby, a 35 tys. ludzi straciło cały dorobek życia lub część dobytku. Lokalnym władzom zarzucono wówczas, że nie ostrzegły na czas mieszkańców przed żywiołem. Kilku urzędników zwolniono.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie zaatakowali obóz rebeliantów Rosyjskie siły powietrzne zbombardowały obóz islamskich bojowników.
Pogranicznik zastrzelił siedmiu kolegów Żołnierz został zastrzelony w wymianie ognia. Nie są znane motywy jego działania.
Rosja w szoku. Zamordowali duchownego Ładunek wybuchowy zdetonowała terrorystka-samobójczyni.
Tagi: zagrożenie powodziowe, rosja, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz