Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja zamienia milicję na policję

0
Podziel się

Prezydent Miedwiediew reformuje służby i nadaje im bardziej profesjonalny charakter.

Rosja zamienia milicję na policję
(ec.europa.eu)
bDgjiUFx

Projekt ustawy o policji, który ma zastąpić ustawę o milicji, zamieściło dziś na stronie internetowej rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

- _ Ustawa ma na celu humanizację metod pracy funkcjonariuszy resortu spraw wewnętrznych _ - powiedział szef MSW Raszid Nurgalijew.

Pierwotnie dokument nosił nazwę projektu ustawy o milicji. Jednak prezydent Dmitrij Miedwiediew zaproponował wczoraj zmianę słowa _ milicja _ na _ policja _, argumentując, że poprzednia nazwa jest przestarzała i nie oddaje istoty pracy organów spraw wewnętrznych.

bDgjiUFz

Przypomniał, że od czasów rewolucji październikowej organy ochrony porządku publicznego _ zaczęto nazywać milicją, czym podkreślano ich ludowy i, jak zwykło się mówić, robotniczo-chłopski charakter _.

Obecnie _ potrzebni są nam ludzie profesjonalni, funkcjonariusze, którzy pracują efektywnie, uczciwie i w sposób zorganizowany _ - zaznaczył Miedwiediew.

Projekt nowej ustawy z już odmienionym tytułem został zamieszczony w internecie z inicjatywy prezydenta. Nowością, jak pisze agencja RIA Nowosti, jest możliwość skomentowania każdego artykułu i paragrafu. W tym celu trzeba się zarejestrować. Komentarz nie może zawierać więcej niż 4 000 znaków

ZOBACZ TAKŻE:

bDgjiUGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)