Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
17.12.2012 08:34

Rosjanie o wraku Tupolewa nie rozmawiają

Zwrot wraku to w Rosji temat niepopularny. Urzędnicy i politycy milczą, zasłaniając się prawnymi formułkami. Co osiągnie Radosław Sikorski?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Wojciech Pacewicz)

Zwrot wraku Tupolewa to w Rosji temat niepopularny. Urzędnicy i politycy milczą, zasłaniając się prawnymi formułkami. Dziś o termin zwrotu fragmentów samolotu, który rozbił się w Smoleńsku zapyta zapewne szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

Polski minister przyleciał do Moskwy na posiedzenie komisji do spraw polsko - rosyjskiej współpracy. Tydzień wcześniej poprosił o pomoc w odzyskaniu wraku Tupolewa unijną dyplomację. Moskwa zareagowała nerwowym stwierdzeniem sprowadzającym się do sformułowania jesteśmy skrajnie zdumieni.

Następnie rzecznik rosyjskiego MSZ Aleksander Łukaszewicz wyjaśnił, że - wrak zostanie zwrócony po zakończeniu śledztwa. W dniu wizyty ministra Sikorskiego w Moskwie o wraku i samej wizycie milczą rosyjskie media.

Zajmująca się stosunkami polsko - rosyjskimi dziennikarka Rossijskiej Gaziety Ariadna Rokosowska twierdzi, że władze jej kraju nie mają nic do ukrycia w sprawie wraku. O zwrot szczątków maszyny zabiegają polscy urzędnicy, dyplomaci i politycy. Od ponad 2 lat ich prośby pozostają bez odpowiedzi.

Czytaj więcej w Money.pl
To będzie trudna rozmowa. Sikorski w Rosji Dziś Radosław Sikorski spotka się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.
Aroganckie stanowisko Moskwy. UE pomoże? Dziś rzecznik rosyjskiego MSZ wyraził zdumienie, że Polska o wydaniu wraku tupolewa chce rozmawiać z Unią Europejską.
Ile wydamy na Afganistan? Sikorski ujawnia Szef polskiej dyplomacji spotka się z prezydentem Hamidem Karzajem i podpisze nową umowę międzyrządową o współpracy.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz