Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjska armia dostanie wodoodporne tablety

0
Podziel się

Urządzenia są w fazie testów. Jeśli będą wytrzymałe jak zapowiadają konstruktorzy, to rozpocznie się ich masowa produkcja.

Rosyjska armia dostanie wodoodporne tablety
(Marines/Flickr)
bDYbajNN

Żołnierze będą mogli wkrótce nurkować z tabletami. Jak informuje agencja Ria Novosti, urządzenie wyprodukowane w Rosji i wyposażone w rosyjski program operacyjny, będzie zabezpieczone przed wstrząsami, pyłem i wodą.

Rosyjski tablet dla armii zostanie wyposażony w mikrofon, kamerę, system GPS i internetowy moduł G3. Na razie rosyjski tablet przechodzi fazę testów. Po kilkadziesiąt sztuk trafiło do resortów siłowych i służb specjalnych. Jeśli urządzenia okażą się tak wytrzymałe jak zapowiadają konstruktorzy, to rozpocznie się ich masowa produkcja.

Oprócz tego rosyjscy informatycy opracowali program o nazwie „Pomoc”, który ma zabezpieczać wszystkie służbowe komputery przed ingerencją z zewnątrz. Chodzi głownie o wyeliminowanie podglądów, podsłuchów i blokowanie oprogramowania szpiegującego.

bDYbajNP
Czytaj więcej w Money.pl
Ile zarabia Barack Obama i jego ludzie? Najbardziej zaufani dostają równowartość niemal pół miliona złotych rocznie. Ale najniższa pensja w Białym Domu nie przekracza nawet progu średniej krajowej.
Dramat górników. Szukali złota, utknęli w pułapce Do wydarzenia doszło w niewielkiej kopalni złota w południowym Hondurasie po tym jak lawina ziemna zasypała wejście do kopalni.
bDYbajOq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)