Notowania

terroryzm na świecie
24.10.2010 08:59

Rozbito siatkę jemeńskich zamachowców

Zamachowcy chcieli umieścić w ważnych instalacjach prawie dwa kilogramy trotylu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rustythedog/iStockphoto)

*Przygotowywali zamachy w Adenie, głównym mieście na południu kraju. Na przełomie listopada i grudnia ma się tam odbyć Puchar Zatoki Perskiej w piłce nożnej. *

W komunikacie ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że siły bezpieczeństwa zatrzymały mężczyznę, który usiłował umieścić _ w żywotnych dla miasta instalacjach _ plastykową torbę zawierającą 1,8 kg TNT (trotylu).

W wyniku śledztwa aresztowano sześciu jego wspólników; kolejni dwaj są poszukiwani - głosi komunikat precyzujący, że grupa planowała _ akty sabotażu _ w prowincji Aden.

11 października w podwójnej eksplozji na terenie klubu sportowego w Adenie zginęły trzy osoby.

Jemen, jeden z najuboższych krajów arabskich, boryka się z rebelią szyitów na północy kraju, ruchem secesyjnym na południu oraz wzmożoną działalnością Al-Kaidy. Zachód i sąsiedzi Jemenu obawiają się, że słabość państwa może doprowadzić do wzmocnienia się Al-Kaidy w regionie.

Jemen jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. Zamieszkuje go wiele uzbrojonych plemion, które niechętnie uznają autorytet władz centralnych.

Puchar Zatoki Perskiej w piłce nożnej ma się odbyć w dniach 22 listopada - 5 grudnia.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: terroryzm na świecie, jemen, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz