Notowania

narodowe siły rezerwy
20.09.2010 13:40

Rusza nabór do Narodowych Sił Rezerwowych

Klich: Do końca roku przeszkolimy do 10 tysięcy rezerwistów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Na początku października ruszy służba przygotowawcza. Kurs jest skierowany do osób, które nigdy nie były w armii a chciałyby wstąpić do Narodowych Sił Rezerwowych. *

Nabór do służby przygotowawczej prowadzą lokalne oddziały Wojskowych Komend Uzupełnień - powiedział szef MON, Bogdan Klich.


POSŁUCHAJ BOGDANA KLICHA:

Po przeszkoleniu ochotnicy będą mogli wstąpić w szeregi NSR. MON planuje do końca roku przyjąć do tej służby 10 tysięcy osób.

Najwięcej pracy będzie z cywilami - przyznaje generał Wiesław Michnowicz ze Sztabu Generalnego. Szkolenia podzielono w zależności od tego, jacy kandydaci będą do Narodowych Sił Rezerwowych przyjmowani - tłumaczy generał Michnowicz.


POSŁUCHAJ GEN. WIESŁAWA MICHNOWICZA:

Według zapewnień kierownictwa resortu obrony wojsko jest w pełni przygotowane na przeprowadzenie szkoleń dla kandydatów do NSR. Potrzeba tylko ochotników, a tych podobno nie brakuje - zapewnia MON.

Po przeszkoleniu i zakwalifikowaniu sie do konkretnej jednostki żołnierz Narodowychh Sił Rezerwowych będzie mógł również - jeśli zajdzie taka potrzeba - wyjechać na zagraniczną misję wojskową.

W sumie ministerstwo obrony polanuje przyjąć do NSR 20 tysięcy ochotników. Dzięki stworzeniu NSR zostanie wypełnione zobowiązaniew Platformy Obywatelskiej o tym, że armia ma liczyć 120 tysięcy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t74597.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;chce;zaoszczedzic;na;wydatkach;na;armie,213,0,677333.html) Rząd chce zaoszczędzić na wydatkach na armię? Rostowski: W jednym roku wojsko dostałoby mniej, w innym więcej. W ciągu sześciu lat to by się wyrównało.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t90541.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zolnierz;coraz;drozszy;ale;wcale;nie;lepszy,219,0,584155.html) Żołnierz coraz droższy, ale wcale nie lepszy Za 25 mld zł mamy mniejszą armię, a wyszkolenie i sprzęt prawie ten sam, co za poboru.
Tagi: narodowe siły rezerwy, mon, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz