Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w egipcie
20.08.2013 22:39

Rządy państw unijnych "zatroskane przemocą w Egipcie"

Szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton oświadczyła dzisiaj, że jest gotowa ponownie udać się do Egiptu na mediacje między egipskimi władzami wojskowymi i islamistami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton, która pod koniec lipca próbowała w Kairze bezskutecznie mediować między egipskimi władzami wojskowymi i islamistami, oświadczyła dzisiaj, że jest gotowa ponownie udać się do Egiptu.

_ - Powiedziałam egipskiemu ministrowi spraw zagranicznych, że jestem całkowicie gotowa do powrotu od Egiptu, gdyby oni (Egipcjanie) tego sobie życzyli _ - powiedziała Ashton dziennikarzom w Brukseli. Jak zaznaczyła, rządy państw unijnych są _ głęboko zatroskane _ przemocą, do jakiej doszło w Egipcie. _ Oznacza to oczywiście, że kraje członkowskie muszą się zastanowić, jak można nadal wspierać naród egipski _ - dodała.

Ashton nie chciała się wypowiadać na temat konkretnych oczekiwań wobec poświęconego kwestii Egiptu specjalnego posiedzenia ministrów spraw zagranicznych państw UE, które odbędzie się w środę w Brukseli. Zaznaczyła tylko, że uczestnicy spotkania _ muszą zadecydować o dalszym postępowaniu _.

Czytaj więcej w Money.pl
Palestyńczycy potępili egipskich "terrorystów" Autonomia popiera w swym oświadczeniu obecne władze egipskie i potępia wszelką zagraniczną ingerencję.
Egipska armia daruje islamistom. Na razie Przedstawiciel sił bezpieczeństwa oświadczył, że decyzję podjęto w obawie przed rozlewem krwi.
Walki na Synaju. Egipską armię wspiera Izrael? Pojawiły się informacje o ataku izraelskich dronów czyli samolotów bezzałogowych na przygotowujących wyrzutnie rakiet islamistów.
Tagi: zamieszki w egipcie, islamiści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz