Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rządy PO wyjdą im na dobre?

0
Podziel się

- Afera Amber Gold i skandal wokół linii OLT pokazują, jak państwo jest słabe i nieskuteczne - twierdzi Grzegorz Napieralski.

Rządy PO wyjdą im na dobre?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDSpiITF
- Afera Amber Gold i skandal wokół linii OLT pokazują, jak państwo jest słabe i nieskuteczne - twierdzi Grzegorz Napieralski.

Money.pl: Jak Pan ocenia propozycje przedstawione w niedzielnym wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego?

Grzegorz Napieralski, poseł SLD, były przewodniczący partii: Jarosław Kaczyński potwierdził swój kierunek myślenia – bardzo narodowego, katolickiego, bardzo socjalnego. To trochę przeraża, bo ja nie jestem zwolennikiem państwa narodowego ani tym bardziej religijnego. Co do aspektu socjalnego, to należy sobie zadać pytanie, czy Jarosław Kaczyński jest wiarygodny. PiS rządził ponad dwa lata i chciałem przypomnieć, że w tym czasie obniżył podatki, ale tym najbogatszym.

Tylko dlaczego to prezes PiS wysuwa takie postulaty, a nie lewica?

Wysuwamy. Dzień wcześniej przewodniczący Miller pokazał dekalog edukacyjny. Przedstawił bardzo ciekawe pomysły dotyczące polskiej szkoły, polskich uczelni. Tylko jakoś był mniej atrakcyjny niż Jarosław Kaczyński, który mówił o zmianach w podatkach i kolejnej lekcji religii w szkole.

bDSpiITH

Problemy z atrakcyjnością ma nie tylko Leszek Miller, ale całe SLD. Szczególnie blado wypadacie na tle barwnego Janusza Palikota.

Janusz Palikot ostatnio jest coraz mniej barwny. Ruch Palikota traci, my odzyskujemy poparcie. Oczywiście, nie jest tak dobrze, jak byśmy sobie tego życzyli, nie jest to wynik na miarę naszych marzeń.

Rozmowa przeprowadzona podczas podczas XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy Ale proszę zauważyć, że Janusz Palikot, który odrobinę wyprzedził nas w wyborach parlamentarnych, a potem jeszcze przyspieszył, teraz we wszystkich sondażach jest z tyłu. Jest mniej atrakcyjny, bez pomysłu, bez fajerwerków. Na happeningach można wygrać kampanię wyborczą, ale polityki się nie uprawia.

bDSpiITN

Przy tym wszystkim, co się teraz w Polsce dzieje, tych aferach, złej kondycji ekonomicznej, Polacy będą poszukiwali alternatywy. I tutaj partia odpowiedzialna, jaką jest SLD, będzie się jawiła jako ciekawe rozwiązanie.

Chcecie wygrać na aferze taśmowej?

Nie tyle na aferze taśmowej, co na słabości państwa pod rządami Platformy. Afera Amber Gold i skandal wokół linii OLT pokazują, jak państwo jest słabe i nieskuteczne. I myślę, że dziś, kiedy ludzie tracą pracę a gospodarka hamuje, Polacy będą poszukiwali rozsądnej alternatywy. Partii, która będzie miała pomysły. Która reprezentuje państwo nie tanie, bo to utopia i kłamstwo, wiemy już dokładnie po Donaldzie Tusku, który zbudował państwo bardzo drogie. My mówimy o państwie skutecznym, sprawiedliwym, a przede wszystkim – sprawnym.

Wobec tego kiedy możemy spodziewać się konkretnych propozycji?

Poczekajmy na wystąpienie premiera Tuska. Zobaczymy, co powie. A my pokażemy całkowicie inne propozycje, lepsze.

bDSpiITO
Czytaj więcej w Money.pl
Donald Tusk znalazł się w kręgu podejrzeń Na temat Amber Gold funkcjonowało powszechne przekonanie o bezkarności spółki i jej kierownictwa.
KNF dostanie więcej władzy? Mają projekt SLD chce ustawy chroniącej klientów takich instytucji finansowych.
Miller ma pomysł w sprawie Amber Gold Zdaniem Leszka Millera, taki wniosek powinno przedstawić Prezydium Sejmu, by uniknąć oskarżeń o chęć odegrania się na politycznych przeciwnikach.
bDSpiIUi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)