Notowania

janusz palikot
24.09.2010 07:42

Sądny dzień dla Janusza Palikota

Poseł stanie dziś przed sądem Platformy Obywatelskiej za na rękach Lecha Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Janusz Palikot stanie dziś przed partyjnym sądem. Wniosek o ukaranie lubelskiego posła złożył w lipcu eurodeputowany PO Filip Kaczmarek, który domaga się wyrzucenia Palikota z partii. *

Jego zdaniem, wypowiedzi tego polityka PO dotyczące prezydenta Lecha Kaczyńskiego i hipotezy o tym, że jest współwinny tragedii smoleńskiej są hańbiące, nieetyczne i szkodzą Platformie.

POSŁUCHAJ FILIPA KACZMARKA:

Eurodeputowany Kaczmarek nie chce przesądzać, jaka może być decyzja sądu koleżeńskiego. Podkreśla jednak, że dotychczasowe sankcje nakładane na Janusza Palikota - zarówno przez sejmową komisję etyki, jak i przez samą Platformę - nie przynosiły rezultatu.

*POSŁUCHAJ FILIPA KACZMARKA: *


Janusz Palikot argumenty europosła Kaczmarka odrzuca. Jak podkreśla, nie będzie walczył o siebie, ale o zasady.

POSŁUCHAJ JANUSZA PALIKOTA:

Janusz Palikot przypuszcza jednak, że sąd partyjny nie podejmie na razie decyzji w jego sprawie. Tłumaczy to obszernym materiałem dowodowym i koniecznością przesłuchania kilkudziesięciu świadków.

*POSŁUCHAJ JANUSZA PALIKOTA: *

Wniosek posła Stanisława Żmijana był odpowiedzią na wniosek Filipa Kaczmarka. Europoseł PO domaga się wykluczenia Palikota po wypowiedziach dotyczących Lecha Kaczyńskiego. Odnosi się to do postulatu lubelskiego posła o zbadanie, czy zmarły w katastrofie prezydent nie był pod wpływem alkoholu w momencie gdy wsiadał do samolotu, lecącego do Smoleńska.

Bulwersujące eurodeputowanego były też słowa Palikota o tym, że prezydent ma _ krew na rękach _, bo ponosi moralną odpowiedzialność za śmierć pasażerów znajdujących się 10 kwietnia na pokładzie TU-154.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t83738.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wkrotce;sad;nad;palikotem;ma;politycze;adhd,89,0,679769.html) Wkrótce sąd nad Palikotem: "ma politycze ADHD" PO zdecyduje w piątek o tym, czy poseł z Lublina zostanie w partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;tworzy;partie;liczy;na;10;procent,173,0,679085.html) Palikot tworzy partię, liczy na 10 procent Poseł waha się jednak czy porzucić PO. _ Wszystko zależy od rozmowy z premierem _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t111479.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/odejscie;palikota;z;po;przesadzone,9,0,680713.html) Odejście Palikota z PO przesądzone Tylko druga katastrofa smoleńska mogłaby zmienić jego plany powołania partii.
Tagi: janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz