Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
25.06.2014 23:00

Samobójczy zamach koło Bagdadu

Samobójca zabił 13 osób i ranił 25 - poinformowała policja i szpitale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze na targowisku w miejscowości Mahmudija, 30 km na południe od Bagdadu, zabijając 13 osób i raniąc 25 - poinformowała policja i szpitale.

Większość mieszkańców Mahmudii stanowią szyici. Żadne z ugrupowań nie wzięło odpowiedzialności za środowy zamach, ale - jak podkreśla Associated Press - był on charakterystyczny dla ekstremistów sunnickich, którzy od lat atakują irackie siły bezpieczeństwa i szyicką ludność cywilną.

Na północy i zachodzie Iraku ofensywę prowadzą w tym miesiącu sunniccy dżihadyści z ugrupowania Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL).

Czytaj więcej w Money.pl
Seria zamachów Iraku, co najmniej 54 zabitych Jak poinformowały źródła bezpieczeństwa i medyczne, najwięcej ofiar było w Bagdadzie i Mosulu.
Ochroniarz prezydenta zastrzelił dziennikarza Ofiarą ataku jest kierownik bagdadzkiego biura Radia Wolny Irak, należącego do Radia Swoboda, znany dziennikarz Mohamed Badawi al- Szammari.
Dowódcy Al-Kaidy zamordowani w Iraku Ludność zemściła się na na terrorystach - powiedział agencji AFP dowódca milicji Ahmad Aburicha.
Zamach w Iraku. Pięć osób nie żyje Irak przeżywa najsilniejszą falę przemocy od pięciu lat. Tylko w listopadzie w Iraku śmierć poniosło około 950 osób, głównie cywilów.
Tagi: irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz