Notowania

bruksela
19.05.2009 11:33

Siedziba KE wciąż zamknięta po pożarze

Komisarze wraz ze swymi gabinetami pracują w innym gmachu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Z powodów bezpieczeństwa główna siedziba Komisji Europejskiej w Brukseli, gdzie w poniedziałek wybuchł pożar, pozostała zamknięta.

_ Budynek Berlaymont z powodów bezpieczeństwa pozostanie dziś zamknięty _ - poinformowała KE, zapraszając dziennikarzy na codzienną konferencję prasową do innego budynku.

Wciąż nieznane są przyczyny pożaru, który wybuchł w poniedziałek koło godz. 13.00 w siedzibie KE, gdzie na co dzień pracuje około 2 tys. osób.

ac">fot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/pozar;w;siedzibie;komisji;europejskiej,galeria,2428,0.html)Pożar spowodował największe straty na dwóch ostatnich - 13. i 14. - piętrach budynku, dokąd ogień przedostał się - według wstępnych ocen - wewnętrznymi instalacjami z podziemi lub parteru, gdzie zapaliła się - prawdopodobnie w wyniku spięcia - skrzynka elektryczna.
Choć pożar wyglądał groźnie, a nad dachem unosiły się ogromne kłęby dymu, to nikt nie został ranny. Przewodniczący KE Jose Manuel Barroso, komisarze i cały personel zostali ewakuowani.

Dziś zarówno Barroso, jak i inni komisarze wraz ze swymi gabinetami pracują w innym gmachu.

Wybudowany w latach 60. czteroramienny budynek Berlaymont to historyczna siedziba Komisji Europejskiej, miejsce pracy komisarzy, ich gabinetów, służb prasowych, a także akredytowanych dziennikarzy. W 2004 roku otwarto ją po wieloletniej i kosztownej renowacji.

Tagi: bruksela, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz