Notowania

Silne trzęsienie ziemi w Meksyku odczuwalne w stolicy

Wstrząsy na południu stanu Veracruz, na głębokości 95 km były odczuwalne aż w stolicy Meksyku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CC/wikipedia.org)

Trzęsienie ziemi o sile 6,7 w skali Richtera wystąpiło w stanie Veracruz na wschodzie Meksyku - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS), na które powołuje się Reuters.

Do trzęsienia ziemi doszło na południowy zachód od miejscowości Juan Rodriguez Clara na południu stanu Veracruz, na głębokości 95 km. Na razie nie ma doniesień na temat zniszczeń, ani ewentualnych ofiar.

Z kolei według meksykańskich służb sejsmologicznych, cytowanych przez agencję AFP, trzęsienie ziemi miało siłę 6,7 w skali Richtera. Epicentrum wstrząsów znajdowało się 38 km na południowy zachód od miejscowości Isla w stanie Veracruz, na głębokości 10 km.

Wstrząsy były odczuwalne w Mieście Meksyk. Burmistrz Miguel Angel Mancera poinformował na Twitterze, że miały miejsce ewakuacje; nie odnotowano jednak żadnych zniszczeń, ani ofiar w ludziach.- _ Odczuwaliśmy bardzo silne wstrząsy, ale do tej pory nie ma doniesień o zniszczeniach, czy ofiarach _ - powiedział rzecznik służb ratunkowych w stanie Veracruz.

Czytaj więcej w Money.pl
Uratowali ponad 450 wykorzystywanych dzieci Jeden zdesperowany rodzic zaproponował wcześniej Verduzco, że zapłaci równowartość 770 dolarów za oddanie mu jego córeczek.
Trzęsienie ziemi w Gwatemali. Są ofiary Centrum wstrząsu o sile 7,1 w skali Richtera znajdowało się na głębokości 60 kilometrów w meksykańskim stanie Chiapas.
Ukradli furgonetkę z radioaktywnym ładunkiem Materiał może być wykorzystany jako składnik tzw. brudnej bomby. Jej celem jest rozsianie materiału radioaktywnego przy wykorzystaniu wybuchu klasycznego materiału wybuchowego.
Tagi: trzęsienie ziemi w meksyku, meksyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz