Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siły specjalne policji zabiły w Dagestanie trzech rebeliantów

0
Podziel się:

Siły specjalne policji zabiły wczoraj trzech rebeliantów w pobliżu Chasawjurtu w Dagestanie, na Północnym Kaukazie.

Siły specjalne policji zabiły w Dagestanie trzech rebeliantów
(AP/Fotolink/East News)

Siły specjalne policji zabiły wczoraj trzech rebeliantów w pobliżu Chasawjurtu w Dagestanie, na Północnym Kaukazie - poinformowało MSW Federacji Rosyjskiej, według którego mogli oni mieć związek z zamachem terrorystycznym na obrzeżach tego miasta.

Rebelianci zostali otoczeni koło miejscowości Miczurino, kilka kilometrów od Chasawjurtu. Wcześniej w pobliskim lesie policjanci wykryli schron, w którym produkowane i przechowywane były materiały wybuchowe.

W czwartek rano zamachowiec samobójca zabił czterech policjantów i ranił kolejnych sześciu na posterunku drogowym przy wjeździe do Chasawjurtu. Napastnik zdetonował ładunek wybuchowy znajdujący się w samochodzie, gdy został zatrzymany przez policjantów do kontroli.

Eksperci oceniają, że bomba miała siłę rażenia ponad 100 kg trotylu. W wyniku eksplozji zniszczony został posterunek. Policja przypuszcza, że pierwotnie zamachowiec zamierzał odpalić ładunek w miejscu masowego zgromadzenia ludzi.

Dagestan, zamieszkany przez 2,5 mln ludzi, jest jedną z najbiedniejszych, najbardziej zróżnicowanych etnicznie i niespokojnych republik Federacji Rosyjskiej. Akty przemocy są tam bardzo częste. Zazwyczaj ich ofiarami są policjanci i żołnierze. O ataki te zwykle obwinia się miejscowe gangi i islamskich rebeliantów.

Z danych MSW FR wynika, że w 2012 roku w atakach na Północnym Kaukazie zginęło 211 przedstawicieli sił bezpieczeństwa oraz 78 cywilów.

Czwartkowy zamach w Chasawjurcie był pierwszym aktem terroru po tym, jak 28 stycznia prezydent Rosji Władimir Putin odwołał ze stanowiska dotychczasowego prezydenta Dagestanu Magomiedsałama Magomiedowa, a na jego miejsce tymczasowo powołał pochodzącego z tej republiki deputowanego rządzącej partii Jedna Rosja Ramazana Abdułatipowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymano 40 osób. "Jesteśmy zadowoleni" Moskiewska policja uniemożliwiła przeprowadzenie opozycyjnej demonstracji. Około 40 osób zatrzymano a pozostałych uczestników protestu zmuszono do opuszczenia placu.
Radioaktywny pluton w nielegalnym laboratorium Rosyjska policja antynarkotykowa zarekwirowała materiały radioaktywne, głównie pluton, podczas akcji w nielegalnym laboratorium w Moskwie.
Policjanci zamordowali kolegę. 77 ciosów Funkcjonariusze ciało ukryli w lesie, a samochód BMW-530 przyprowadzili do Moskwy, żeby go sprzedać.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)