Notowania

papież
05.06.2012 08:42

Skandal w Watykanie nie przestraszył papieża

Benedykt XVI nie daje się zastraszyć przez ataki, do jakich ostatnio dochodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone powiedział, że Benedykt XVI _ nie daje się zastraszyć _ przez _ ataki _, do jakich dochodzi ostatnio. Tak skomentował skandal z kradzieżą tajnych dokumentów z Watykanu i ich publikacją w prasie.

W wywiadzie dla telewizji RAI kardynał Bertone stwierdził: _ Instrumentalne ataki zawsze miały miejsce, w każdych czasach _. _ Tym razem jednak wydaje się, że są to ataki bardziej ukierunkowane, niekiedy także okrutne, raniące i zorganizowane _ - dodał, oceniając niemal codzienną publikację kolejnych nowych tajnych dokumentów z Watykanu we włoskiej prasie.

Następnie oświadczył: _ Chciałbym podkreślić, że Benedykt XVI, jak wszyscy wiedzą, jest człowiekiem łagodnym, wielkiej wiary i wielkiej modlitwy. Na pewno nie da się zastraszyć przez jakiekolwiek ataki, a także przez ciężkie uprzedzenia _.

_ Kto jest blisko niego i pracuje u jego boku, jest wspierany przez wielką siłę moralną papieża. Benedykt XVI słucha wszystkich, to człowiek, który idzie naprzód wierny posłudze, jaką otrzymał od Chrystusa, i czuje wielką miłość ludzi _ - mówił sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Przypomniał, że podczas swej zakończonej w niedzielę wizyty w Mediolanie papież był entuzjastycznie i z wielką miłością przyjmowany przez wiernych.

_ Wydaje mi się, że podróż do Mediolanu dodała mu nowych sił _ - powiedział kardynał Bertone. Zwrócił uwagę na to, że Benedykt XVI często ostatnio mówił o potrzebie odwagi.

Watykański hierarcha, odnosząc się do publikacji tajnej korespondencji, która wyciekła zza Spiżowej Bramy, wyraził opinię: _ Przejrzystość to zobowiązanie, wyraz solidarności z innymi, zaufania. To nie jest akt cynizmu czy powierzchowności; nie wystarcza poznać niektóre dokumenty i opublikować ich część, by znać pełną prawdę _.

Kardynał Bertone zapewnił: _ To nie są dni podziałów, ale jedności, dni siły wiary, stanowczego spokoju, także w podejmowaniu decyzji _.

Czytaj więcej o aferze w Watykanie
Brutalny atak na papieża. "To niemoralne" W wywiadzie na łamach watykańskiego dziennika _ L'Osservatore Romano _ substytut sekretarza stanu, zapytany o to, jak papież przyjął wiadomość o kradzieży, odparł, że _ jest zasmucony _.
Kamerdyner papieża chce mówić. Jest o czym Zarzuca mu się kradzież tajnych dokumentów i przecieki do prasy. Nie pozostaje mu nic innego jak współpracować ze śledczymi.
Tagi: papież, kardynał, ataki, bertone, afera, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz