Notowania

słowacja
12.08.2009 19:21

Słowacja: Ratownicy odnaleźli ciała wszystkich górników

W katastrofie w kopalni węgla brunatnego zginęło 20 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Momot)

*Słowaccy ratownicy odnaleźli ciała wszystkich 20 górników, którzy zginęli w poniedziałek w katastrofie w kopalni węgla brunatnego w mieście Handlowa. *

Na powierzchnię wywieziono do tej pory zwłoki 16 górników. Ciał czterech ostatnich ofiar tragedii nie można przetransportować, ponieważ w szybie, w którym je odnaleziono, temperatura przekracza 48 stopni, widoczność jest zerowa, a ratownicy muszą pracować w maskach gazowych.

Ciała zostaną przewiezione do szpitala w Bojnicach, gdzie będą poddane analizie DNA.

Wybuch metanu w Handlowej to największa górnicza tragedia w historii Słowacji. Dziś obowiązuje żałoba narodowa. Pierwsze strony dzienników ukazały się w czarnych barwach. Zmieniono programy radia i telewizji.

Słowacki rząd wypłaci bliskim ofiar odszkodowania w wysokości 33 tysięcy euro. Premier Robert Fico obiecał, ze w składzie komisji, która zbada przyczyny katastrofy, znajdą się również zagraniczni eksperci.

W niedzielę w intencji ofiar wybuchu zostanie odprawiona msza święta celebrowana przez biskupa Bańskiej Bystrzycy Rudolfa Balaża.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **
Tagi: słowacja, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz