Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śmierć za zamach w mińskim metrze. Rada Europy apeluje

0
Podziel się:

Białoruś jest ostatnim krajem w Europie, w którym wykonywana jest kara śmierci.

Śmierć za zamach w mińskim metrze. Rada Europy apeluje
(PAP/ITAR-TASS)
bEEvALMB

O niewykonywanie wyroku śmierci wydanego dziś w Mińsku na dwóch oskarżonych w procesie o zamach w mińskim metrze zaapelował do władz Białorusi sekretarz Rady Europy Thorbjoern Jagland.

_ - Wzywam władze Białorusi, by nie wykonywały wyroków śmierci wydanych dzisiaj na Dźmitryja Kanawałaua i Uładzisłaua Kawalioua. Uznano ich za winnych barbarzyńskiej zbrodni, ale kara taka być nie powinna _ - oznajmił Jagland.

Przypomniał, że Białoruś jest ostatnim krajem w Europie, w którym wykonywana jest kara śmierci, i zaapelował do jej władz, by nie zwlekały z wprowadzeniem moratorium na wykonywanie najwyższego wymiaru kary.

bEEvALMD

Jagland wyraził przekonanie, że ofiary zamachu i ich rodziny _ zasługują na sprawiedliwość, a nie zemstę _. W eksplozji 11 kwietnia w centrum Mińska zginęło 15 osób, a ponad 200 zostało rannych.

25-letni Kanawałau, który był oskarżony o przygotowanie i podłożenie ładunku wybuchowego przyznał się do winy, a na procesie odmówił zeznań. Jego rówieśnik i kolega Kawaliou był oskarżony o współudział i niepoinformowanie o przestępstwie, w sądzie zapewniał, że jest niewinny. Jego rodzina zapowiedziała prośbę o ułaskawienie do prezydenta Alaksandra Łukaszenki.

Wyrok śmierci skrytykowali białoruscy obrońcy praw człowieka, którzy zwrócili uwagę na wątpliwości dotyczące przebiegu procesu. Białoruś nie jest członkiem Rady Europy, zrzeszającej 47 krajów. Jednym z warunków, jakie stawia jej RE jest wprowadzenie moratorium na karę śmierci.

Więcej wiadomości z Białorusi w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t196484.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;wyroku;na;bialackiego;szok;na;bialorusi,254,0,975870.html) Szok na Białorusi. "To farsa, czarny dzień" Sąd skazał Alesia Białackiego za niezapłacenie podatków od pieniędzy, które wpłynęły na jego zagraniczne konta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t193534.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;porozumiala;sie;z;bialorusia;w;sprawie;gazu,232,0,972264.html) Rosja obniży cenę gazu o połowę. Co w zamian Na razie nie jest jasne, co strona rosyjska otrzyma od Mińska w zamian za ustępstwa w sferze gazowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t93514.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bronia;oskarzonych;o;zamach;w;metrze,214,0,970710.html) Bronią oskarżonych o zamach w metrze Białorusini nie chcą kary śmierci dla mężczyzn skazanych za wybuch w Mińsku.
bEEvALNe
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)