Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Smog w Paryżu. Zakaz wjazdu dla kierowców z nieparzystymi numerami rejestracyjnymi

0
Podziel się

Ma to pomóc w walce z gęstym smogiem, który już piąty dzień z rzędu utrzymuje się nad stolicą Francji.

Smog w Paryżu. Zakaz wjazdu dla kierowców z nieparzystymi numerami rejestracyjnymi
(Paulina Pacuła)
bDomBQIB

Jutro na ulice Paryża wyjadą tylko samochody i motocykle z numerem rejestracyjnym zakończonym cyfrą nieparzystą - zdecydował francuski rząd. Ma to pomóc w walce z gęstym smogiem, który już piąty dzień z rzędu utrzymuje się nad stolicą Francji.

Z zarządzenia wyłączone są auta z napędem elektrycznym i hybrydowym oraz pojazdy przewożące co najmniej trzech pasażerów. Ograniczenie zacznie obowiązywać o godz. 5.30. Jeśli w poniedziałek sytuacja się nie poprawi, we wtorek do ruchu zostaną dopuszczone tylko pojazdy, których numer rejestracyjny kończy się cyfrą parzystą - poinformował rząd.

_ - Jestem świadomy, że to ograniczenie utrudni życie przede wszystkim osobom dojeżdżającym do pracy w Paryżu _ - powiedział premier Jean-Marc Ayrault. Jest to jednak konieczne - zaznaczył.

bDomBQID

Od piątku z powodu smogu mieszkańcy Paryża mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej, wypożyczalni rowerów miejskich oraz wypożyczalni samochodów z napędem elektrycznym. Osobom starszym, dzieciom, astmatykom i ludziom z chorobami układu krążenia zalecono, by w miarę możliwości pozostali w domach.

Od kilku dni w regionie Paryża i 30 innych departamentach na północy i wschodzie kraju notowany jest maksymalny poziom zanieczyszczenia powietrza - skutek bezwietrznej pogody, zimnych nocy i nietypowo ciepłych dni. W Paryżu stężenie szkodliwych cząsteczek PM10 jest najwyższe w historii pomiarów i według ekspertów porównywalne z sytuacją w Pekinie.

Źródłem emisji PM10 są samochody, systemy grzewcze i przemysł ciężki. Minister środowiska Philippe Martin podkreślił w piątek, że jakość powietrza stała się obecnie dla rządu sprawą priorytetową.

Czytaj więcej w Money.pl

bDomBQIJ
bDomBQJe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)