Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Snowden spotka się z obrońcami praw człowieka

0
Podziel się:

USA zarzucają Snowdenowi ujawnienie tajnych informacji.

Snowden spotka się z obrońcami praw człowieka
(AP/Fotolink/East News)

Były współpracownik amerykańskich służb specjalnych zażądał możliwości takiego spotkania na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo.

_ Otrzymaliśmy takie zaproszenie _ - powiedział agencji AFP adwokat Genrich Padwa. Także rzeczniczka portu lotniczego potwierdziła te informacje i dodała, że takie spotkanie odbędzie się w drugiej połowie dnia.

Snowden przebywa w strefie tranzytowej lotniska w Moskwie od przylotu 23 czerwca z Hongkongu. Nie może podróżować, gdyż władze USA unieważniły mu paszport. Amerykanin wystąpił o azyl w ok. 20 krajach, w tym kilkunastu w Europie. Zgodziły się przyjąć Snowdena trzy kraje: Wenezuela, Nikaragua i Boliwia.

30-letni Snowden ujawnił wcześniej dziennikom _ Guardian _ i _ Washington Post _, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) prowadzi inwigilację elektroniczną na wielką skalę, obejmującą również sojuszników Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej w Money.pl
Co ze Snowdenem? "Rosja nikogo nie wydaje" Na konferencji prasowej w Moskwie Putin zadeklarował również, że ekstradycja Snowdena do USA nie wchodzi w grę.
"Los Snowdena jest w rękach Rosji" Stwierdził prezydent Ekwadoru Rafael Correa. Podziękował przy tym Snowdenowi za ujawnienie zakresu działalności NSA.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)