Notowania

łagr
22.03.2013 19:44

Spędzi trzy lata w obozie za profanację pomnika

Egipski student skazany na półtora roku łagru za profanację pomnika w Alei Bohaterów w Wołgogradzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Egipski student, który w sylwestrową noc oddał mocz na Wieczny Ogień przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Alei Bohaterów w Wołgogradzie (dawny Stalingrad), został w piątek skazany przez miejscowy sąd na półtora roku łagru.

Sąd uznał 24-letniego Mohammeda Montafera za winnego profanacji pomnika i wymierzył mu karę niższą od tej, której domagała się prokuratura, chcąca ukarać studenta medycyny trzema latami obozu.

Egipcjanin wraz z kolegą świętował nadejście Nowego Roku i udał się wraz z nim na przechadzkę po Wołgogradzie, do którego przyjechał miesiąc wcześniej. Został zatrzymany przez oburzonych przechodniów, gdy sikał na ogień.

Podczas procesu młody człowiek zalał się łzami i twierdził, że nie miał zamiaru popełnić karalnego czynu.

_ - Przysięgam, że nie wiedziałem, że to jest miejsce pochówku; u nas w Egipcie groby są na peryferiach _ - tłumaczył.

Na początku lutego przypadła 70. rocznica zwycięstwa wojsk radzieckich pod Stalingradem, w jednej z największych bitew II wojny światowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rusza wielki proces. "To ogromna pomyłka" Solista baletu teatru Bolszoj Paweł Dmitriczenko został dzisiaj wieczorem formalnie oskarżony o zorganizowanie w styczniu ataku z użyciem kwasu na dyrektora artystycznego baletu.
Szabrownicy ze Smoleńska będą sądzeni Czterej rosyjscy żołnierze, którym zarzucono kradzież pieniędzy z kart bankowych Andrzeja Przewoźnika, staną przed sądem.
Nałożyli na Rosję grzywnę. "To prowokacja" Kara to 50 tys. dolarów dziennie za to, że Rosja nie oddała chasydzkiej wspólnocie zbioru książek i dokumentów, tzw. biblioteki Schneersohna.
Tagi: łagr, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz