Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spór o Order: Chamskie zachowanie wymusza rezygnację

0
Podziel się:

Andrzej Gwiazda nie chce już być w Kapitule Orderu Orła Białego.

Spór o Order: Chamskie zachowanie wymusza rezygnację
(PAP/Jacek Bednarczyk)

Andrzej Gwiazda odchodzi z Kapituły Orderu Orła Białego. Tak wynika z jego wypowiedzi dotyczającej braku konsultacji z członkami Kapituły decyzji prezydenta o odznaczeniu kilku osób tym najwyższym odznaczeniem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej.

Andrzej Gwiazda jest oburzony, że o planach Bronisława Komorowskiego dotyczących odznaczeniem Orderem Orła Białego Adama Michnika, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Aleksandra Halla i biskupa Alojzego Orszulika dowiedział się z mediów.

Były działacz antykomunistycznej opozycji uważa, że takie zachowanie nie przystoi prezydentowi. Zwrócił uwagę, że głowa państwa powinna zwracać się do Kapituły Orderu Orła Białego o opinię w sprawie przyznania Orderu.

-_ Takie chamskie, nazwijmy to po imieniu, bez delikatności postępowanie wymusza rezygnację _ - dodał Andrzej Gwiazda. Poinformował, że jest w trakcie przygotowywania pisma w tej sprawie do Kancelarii Prezydenta.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA GWIAZDY:

Gwiazda uważa, że prezydent powinien konsultować z Kapitułą przyznawanie tego najwyższego państwowego oznaczenia.

| Andrzej Gwiazda to inżynier, związkowiec, działacz opozycji w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, kawaler Orderu Orła Białego. |
| --- |

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)