Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawca podpalenia domu opieki skazany na dożywocie

0
Podziel się:

Pielęgniarz odpowiadał za zabójstwo jedenastu osób i dokonanie ciężkiego uszkodzenia ciała ośmiu innych. W trakcie rozprawy 11 maja przyznał się do popełnienia wszystkich tych czynów.

Sprawca podpalenia domu opieki skazany na dożywocie

Australijski pielęgniarz Roger Dean został dziś skazany na dożywotnie więzienie za spowodowanie pożaru domu opieki, w którym zginęło 11 pensjonariuszy.

Sąd Najwyższy stanu Nowa Południowa Walia orzekł wobec Deana najwyższy wymiar kary za podłożenie w 2011 roku ognia w dwóch miejscach w domu opieki na przedmieściu Sydney Quakers Hill. Pielęgniarz odpowiadał za zabójstwo jedenastu osób i dokonanie ciężkiego uszkodzenia ciała ośmiu innych. W trakcie rozprawy 11 maja przyznał się do popełnienia wszystkich tych czynów.

Według policji, Dean dokonał podpaleń po przekonaniu się, że jest objęty dochodzeniem po ukradzeniu z domu opieki ponad 200 tabletek leków, dostępnych wyłącznie na recepty. Pożar miał doprowadzić do zniszczenia dowodów przestępstwa. W trakcie policyjnego przesłuchania sprawca powiedział, że do czynu popchnął go diabeł.

Czytaj więcej w Money.pl
Od tego wyroku zależy los koalicji rządowej Sąd może podtrzymać wyrok skazujący Berlusconiego, uniewinnić go lub skierować sprawę z powrotem do sądu apelacyjnego, jeśli wykryje błędy prawne.
Dręczył swoich sąsiadów, dziś usłyszał wyrok Według śledczych Wojciech O. od 2011 r. razem z nieletnimi uprzykrzali życie sąsiadom, m.in. malowali na ścianach niecenzuralne napisy, wyzywali sąsiadów.
Założył forum, teraz dostanie 600 batów. Gdzie? Sąd w Arabii Saudyjskiej skazał administratora portalu na siedem lat więzienia i 600 batów za założenie forum.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)