Notowania

zapalenie płuc
31.03.2013 21:49

Stan zdrowia Nelsona Mandeli polepsza się

Były prezydent miał spokojny dzień, odpoczywał - poinformowała kancelaria prezydenta i szefa rządu Jacoba Zumy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Polepsza się stan zdrowia byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli, który spędził czwarty dzień w szpitalu, gdzie jest leczony na zapalenie płuc - poinformowały południowoafrykańskie władze.

_ Były prezydent miał spokojny dzień, odpoczywał _ - poinformowała kancelaria prezydenta i szefa rządu Jacoba Zumy. Zaznaczono, że lekarze, którzy zajmują się 94-letnim Mandelą, orzekli _ dalsze polepszenie jego stanu zdrowia _.

Mandela trafił do szpitala w nocy ze środy na czwartek z powodu nawrotu infekcji płuc. Pacjentowi usunięto płyn z jamy opłucnej, który utrudniał mu oddychanie.

Nelson Mandela został pierwszym czarnoskórym prezydentem w RPA po wygranej w wyborach w 1994 r. Podczas pobytu w więzieniach, w których spędził łącznie 27 lat za walkę z apartheidem, zaraził się gruźlicą. W 1988 r. spędził z tego powodu sześć tygodni w szpitalu i od tego czasu często zapada na infekcje płuc.

Także z powodu infekcji dróg oddechowych weterana walki z apartheidem hospitalizowano na początku grudnia 2012 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Co się dzieje ze zdrowiem Nelsona Mandeli? Nelson Mandela został pierwszym czarnoskórym prezydentem w RPA po wygranej w wyborach w roku 1994.
Mandela nadal w szpitalu. Jego stan jest... Nelson Mandela zaraził się gruźlicą podczas pobytu w więzieniach, w których spędził 27 lat za walkę z apartheidem. Często zapada na choroby płuc - pisze agencja Associated Press.
Nelson Mandela już po operacji. Co się stało? 94-letni Nelson Mandela, były prezydent Republiki Południowej Afryki, weteran walki z apartheidem i laureat pokojowego Nobla, pomyślnie przeszedł zabieg usunięcia kamieni żółciowych i powraca do zdrowia.
Tagi: zapalenie płuc, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz