Notowania

strajk głodowy
09.07.2014 10:19

Strajk głodowy na Białorusi. Nie jadł, a każą mu zapłacić

- Uważam wystawienie mi rachunku za drwiny ze strony funkcjonariuszy milicji - napisał działacz do sądu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Thomas Howk/Flickr)

Białoruskiemu działaczowi opozycyjnemu z Homla, który przez 25 dni pobytu w areszcie prowadził głodówkę w proteście przeciwko wydanemu na niego wyrokowi, wystawiono rachunek za wyżywienie - poinformowało Centrum Praw Człowieka _ Wiasna _.

52-letni Jury Rubcou wystąpił do sądu z pisemną skargą w związku z wystawieniem mu rachunku za wyżywienie w wysokości 1,65 mln rubli białoruskich (488 zł).

_ - Oświadczam, że od razu pierwszego dnia przekazałem naczelnikowi (więzienia) informację o ogłoszeniu głodówki. Nie jadłem do końca aresztu i w związku z tym uważam wystawienie mi rachunku za drwiny ze strony funkcjonariuszy milicji _ - napisał działacz do sądu.

Rubcou został zatrzymany 26 kwietnia podczas marszu środowisk niezależnych Czarnobylski Szlak w Mińsku, upamiętniającego 28. rocznicę katastrofy w Czarnobylu. Miał na sobie koszulkę z napisem _ Łukaszenka, odejdź! _ z przodu i _ Aresztujcie mnie, jestem przeciwko Łukaszence _ z tyłu. Na rozprawę 28 kwietnia, kiedy został skazany na 25 dni aresztu, przyprowadzono go już bez koszulki.

Według żony Rubcoua podczas aresztu schudł on 39 kg. Radio Swaboda informowało także, że po zwolnieniu trafił do szpitala. Teraz Rubcou domaga się od sądu również zwrotu koszulki, którą odebrano mu bez spisania protokołu.

Czytaj więcej w Money.pl
Irak: Rebelianci zdobyli fabrykę pełną broni W fabryce znajduje się skład starych pocisków rakietowych z gazami bojowymi.
Korea Płn. znowu straszy. Tym razem... Pociski spadły do morza u jej wschodnich wybrzeży.
Włochy chcą pomocy Unii, Unia mówi "nie" Włoskie MSW nie chce samo odpowiadać za patrolowanie Morza Śródziemnego.
Tagi: strajk głodowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz