Notowania

zamieszki w syrii
18.05.2011 09:54

Syria: Co się działo z zaginioną dziennikarką?

Al-Dżazira wysłała Dorothy Parvaz do Damaszku, by relacjonowała antyrządowe protesty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Korespondentka telewizji Al-Dżazira, Dorothy Parvaz, która zaginęła w Syrii trzy tygodnie temu została uwolniona po tym jak prawdopodobnie została zatrzymana i odesłana do Iranu - poinformowała katarska telewizja.

Al-Dżazira wysłała Parvaz, która ma obywatelstwo USA, Kanady i Iranu, do stolicy Syrii Damaszku, by relacjonowała antyrządowe protesty. Ich uczestnicy domagają się ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada, którego rodzina rządzi krajem od ponad 40 lat.

_ - W środę rano telewizja Al-Dżazira potwierdziła, że (Parvaz) została wypuszczona oraz że jest bezpieczna i zdrowa _ - napisano w oświadczeniu zamieszczonym na stronach internetowych telewizji.

_ - Wylądowała w Dausze w Katarze 18 maja. Przyleciała z Iranu _ - podała Al-Dżazira, dodając, że nie mogła się ona kontaktować ze światem zewnętrznym od kiedy wylądowała w Damaszku 29 kwietnia.

Jak pisze agencja Associated Press, syryjskie władze podały, że Parvaz po przybyciu została deportowana do Iranu. Irańskie władze nie potwierdziły jej przyjęcia. Z kolei BBC podaje, że według irańskich władz dziennikarka próbowała wjechać do Syrii posługując się nieważnym irańskim paszportem. Iran nie uznaje podwójnego obywatelstwa. Narzeczony Parvaz napisał na Facebooku: _ Jest ona bezpieczna w Dausze i wkrótce wróci do Vancouver _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t139342.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/onz;podal;krwawy;bilans;starc;w;syrii,139,0,828811.html) ONZ podał krwawy bilans starć w Syrii Bilans ofiar śmiertelnych zamieszek w Syrii może sięgać 850, a tysiące demonstrantów zostało aresztowanych w ciągu dwóch miesięcy represji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t139006.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;wrze;czolgi;strzelaja;w;hims,198,0,827078.html) Syria wrze. Czołgi strzelają w Hims Czołgi armii syryjskiej ostrzelały jedną z dzielnic miasta Hims, położonego na zachodzie kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t137987.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/londyn;straszy;syrie;sankcjami,203,0,818379.html) Londyn straszy Syrię sankcjami Wielka Brytania staje w obronie demonstrantów i szykuje się do ewakuacji swoich obywateli z kraju.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz