Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syria podzielona. Opozycji siły rządowe użyły broni chemicznej

0
Podziel się:

Według syryjskiej opozycji zginęły dwie osoby, 23 zostały ranne.

Syria podzielona. Opozycji siły rządowe użyły broni chemicznej
(Polaris/East News)

Syryjska opozycja oświadczyła , że siły rządowe w czasie starć pod Damaszkiem użyły przeciw walczącym z nimi rebeliantom broni chemicznej. Według niej zginęły dwie osoby, 23 zostały ranne.

Oblężone w bazie wojskowej w mieście Adra oddziały reżimu Baszara el-Asada ostrzelały rakietami rebeliantów. - _ Lekarze opisują broń chemiczną jako fosfor, który uderza w układ nerwowy, powoduje utratę równowagi i świadomości. Dwaj bojownicy, którzy znaleźli się bardzo blisko miejsca eksplozji rakiety zginęli natychmiast. Pozostałym podano atropinę _ - powiedział cytowany przez Reutera lekarz szpitala w mieście Duma, gdzie trafili ranni.

Żadne niezależne źródło nie potwierdziło tych doniesień. Jest to kolejny zarzut o użycie broni chemicznej w czasie trwającego od dwóch lat konfliktu w Syrii. Reżim Asada i rebelianci nawzajem oskarżają się o odpalenie pocisku z głowicą chemiczną w prowincji Aleppo. W ataku zginęło 26 osób. Sprawą ma zająć się komisja ONZ.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ zbada sprawę użycia broni chemicznej Syryjscy rebelianci zaprzeczyli, jakoby użyli broni chemicznej pod Aleppo, o co oskarżyła ich strona rządowa.
Użyli broni chemicznej? _ Zbadamy to _ Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun poinformował w czwartek, że Narody Zjednoczone przeprowadzą śledztwo ws. zarzutu, że w Syrii użyta została broń chemiczna.
Rakieta z głowicą chemiczną. Kto odpalił? Syryjscy rebelianci zaprzeczyli, jakoby użyli broni chemicznej, o co dzisiaj oskarżył ich reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)