Notowania

Szymborska zostanie pochowana w Krakowie

Noblistka zostanie pochowana w grobowcu rodzinnym. Zobacz, kto będzie ją żegnał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

*Pogrzeb Wisławy Szymborskiej odbędzie się za tydzień, o godz. 12-tej na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Urząd Miasta Krakowa razem z najbliższymi poetki uzgodnił termin ceremonii - poinformował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. *

- _ Zgodnie z życzeniem pani Wisławy pogrzeb będzie miał miejsce na cmentarzu Rakowickim, jako że chciała być pochowana w grobowcu rodzinnym, tam gdzie leżą jej rodzice i siostra _- powiedział prezydent Majchrowski.

Michał Rusinek wykonawca testamentu i asystent noblistki dodał, że ceremonia pochówku będzie miała charakter świecki. - J_ estem wykonawca testamentu pani Szymborskiej i w jej ostatniej woli jest zapis odnośnie pochówku. Zgodnie z jej wolą ma być to pogrzeb świecki _ - powiedział Rusinek.

Nie wiadomo na razie, skąd wyruszy kondukt żałobny, nie znana jest jeszcze szczegółowa lista żałobników. Jak na razie swoją obecność na pogrzebie potwierdził prezydent Bronisław Komorowski - poinformował Jacek Majchrowski.

- _ Według wszelkiego prawdopodobieństwa pan premier Tusk przybędzie, jeśli tylko pozwolą mu na to obowiązki, bo są ważne sprawy państwowe. Jeśli nie, będzie pan minister Zdrojewski _- dodał Majchrowski.

Po pogrzebie w Sukiennicach odbędzie się spotkanie dla najbliższych żałobników, a w Muzeum Sztuki Współczesnej otwarty wieczór z poezją Wisławy Szymborskiej.

O śmierci Wisławy Szymborskiej czytaj w Money.pl
Zmarła Wisława Szymborska. Miała 89 lat Polska noblistka od dłuższego czasu poważnie chorowała. Zmarła we śnie.
Kto odziedziczy twórczość Szymborskiej Poetka chciała, by pochowano ją w grobowcu rodzinnym na Cmentarzu Rakowickim.
Tagi: Wisława Szymborska nie żyje, pogrzeb, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz