Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tamerlan Carnajew wreszcie pochowany

0
Podziel się

Wszystkie cmentarze w stanie Massachusetts odmówiły przycięcia zmarłego. Ale udało się znaleźć dla niego miejsce.

Zdjęcie z masakry dokonanej przez Carnajewa
Zdjęcie z masakry dokonanej przez Carnajewa (AP/FOTOLINK/EastNews)
bEqIuExx

Zamachowiec z Bostonu został pochowany. Policja nie ujawnia jednak miejsca pochówku 26-letniego Tamerlana Carnajewa, nie wiadomo też kto tego dokonał.

Wszystkie cmentarze w stanie Massachusetts odmówiły przycięcia zmarłego. Miejsca pochówku nie chciały też zapewnić lokalne władze. Ostatecznie policja musiał zwrócić się o pomoc do Amerykanów. _ Pokażmy, że nie jesteśmy barbarzyńcami _- apelował jeden z oficerów.

Mieszkańcy stanu Massachusetts sprzeciwiali się temu, by domniemanego sprawcę ataków bombowych pochowano w Bostonie lub na jego przedmieściach. Chcieli, by ciało Tamerlana Carnajewa - podobnie jak ciało Osamy Bin Ladena - zostało wrzucone do morza. _ _

bEqIuExz

_ - W związku z naszym publicznym apelem o pomoc, zgłosiła się do nas pewna odważna i pełna współczucia osoba, która pomogła w pochowaniu zmarłego _ - poinformował Kerry Hazelhurst, sierżant policji z miejscowości Worcester. To właśnie tam znajdował się zakład pogrzebowy, którego właściciel Peter Stefan podjął się zorganizowania pogrzebu zamachowca.

Tamerlan Carnajew zginął podczas strzelaniny z policją podczas obławy na sprawców bostońskich zamachów z 15 kwietnia. Jego młodszy brat Dżochar został aresztowany i oskarżony o przygotowanie ataków.

W rezultacie wybuchu dwóch bomb domowej roboty zginęły trzy osoby, a ponad 260 zostało rannych. Proces Dżochara Carnejewa ma się zacząć w końcu maja. W przypadku udowodnienia winy, grozi mu kara śmierci.

Czytaj więcej w Money.pl
"Wrzucić jego ciało do morza, jak Bin Ladena" Tamerlan Carnajew, podejrzany o zorganizowanie zamachu na mecie bostońskiego maratonu, może być pochowany już dzisiaj.
To zabawka odpaliła bomby w Bostonie Dwie bomby, które wybuchły w czasie maratonu w Bostonie, zostały zdetonowane zdalnie za pomocą urządzenia umożliwiającego zdalne sterowanie zabawkowymi samochodami.
FBI przesłuchuje rodzinę zamachowców W USA krewni Carnajewów obwiniają znajomego rodziny, radykalnego islamistę, o indoktrynowanie starszego z braci, Tamerlana.
bEqIuEya
KOMENTARZE
(0)