Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Teroryzm w Jemenie. Siedmiu ludzi "doznało męczeństwa"

0
Podziel się:

Zbrojne ugrupowanie rebelianckie zaatakowało dzisiaj centralne więzienie w stolicy Jemenu Sanie, zabijając co najmniej siedem osób i umożliwiając ucieczkę pewnej liczbie osadzonych.

Teroryzm w Jemenie. Siedmiu ludzi "doznało męczeństwa"
(AP/FOTOLINK/East News)
bESiyDIR

Zbrojne ugrupowanie rebelianckie zaatakowało dzisiaj centralne więzienie w stolicy Jemenu Sanie, zabijając co najmniej siedem osób i umożliwiając ucieczkę pewnej liczbie osadzonych - poinformowała oficjalna jemeńska agencja SANA.

Według niej atak rozpoczął się od zdetonowania samochodu pułapki przed bramą więzienia, które znajduje się w północnej części Sany przy głównej drodze do portu lotniczego. Napastnicy wdali się następnie w wymianę ognia ze strażnikami, użyli też granatów. W powstałym chaosie pewna liczba więźniów zbiegła. Odgłosy strzałów i wybuchów słychać było nawet w odległości kilku kilometrów od miejsca zdarzenia.

_ Ugrupowanie terrorystyczne zaatakowało centralne więzienie _ - głosi przekazany przez agencję SANA komunikat władz. Dodaje, iż siedmiu ludzi _ doznało męczeństwa _, a język ten sugeruje, że zabici to strażnicy więzienni bądź cywile. Według władz _ strażnicy zdołali stawić czoło terrorystom i zmusili ich do ucieczki _.

bESiyDIT

25-milionowy Jemen, jeden z najuboższych krajów arabskich, wciąż nie może odzyskać wewnętrznej stabilności po wieloletnich rządach obalonego w 2011 roku przez społeczną rewoltę dyktatorskiego prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Konsolidację państwa utrudniają wywrotowa działalność Al-Kaidy i ujawniający się na południu separatyzm plemienny.

Czytaj więcej w Money.pl

bESiyDJu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)