Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Iraku. Atak na centrum handlowe

0
Podziel się:

Nie wiadomo, kto stoi za tym atakiem ani jakie są żądania napastników.

Terroryzm w Iraku. Atak na centrum handlowe
(Polaris Images/East News)
bFeLzrMB

Grupa uzbrojonych napastników, z których część ma na sobie pasy z ładunkami wybuchowymi, zaatakowała centrum handlowe w Kirkuku na północy Iraku. Zginęło 6 osób, 70 zostało rannych, napastnicy przetrzymują licznych zakładników - poinformowały władze.

Nie wiadomo, ilu ludzi przetrzymują nadal napastnicy, którzy zaatakowali duże centrum handlowe wczesnym popołudniem. Siły bezpieczeństwa zdołały uwolnić 11 osób, ale w środę wieczorem w budynku nadal znajdowało się dwóch lub trzech ludzi mających na sobie pasy w ładunkami wybuchowymi i przetrzymujących zakładników.

Nie ma też informacji o tym, ilu jest w ogóle napastników. Władze lokalne ostrzegają, że bilans ofiar może wzrosnąć.

bFeLzrMD

Grupa, która zaatakowała centrum handlowe, po wymianie ognia z policją zdołała opanować cały pięciopiętrowy budynek, w którym mieści się sto sklepów. Napastnicy wdarli się też na dach, skąd ostrzeliwali policję - poinformowały siły bezpieczeństwa. Nie wiadomo, kto stoi za tym atakiem ani jakie są żądania napastników.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawy dzień w Iraku. Co najmniej 29 ofiar Wybuch trzech samochodów pułapek w pobliżu targów i na ulicy pełnej sklepów w Hilli w środkowym Iraku to najkrwawsze z serii ataków.
Kolejne ofiary Talibów. Zastrzelili sześciu... Pracownicy francuskiej organizacji pozarządowej zostali zaatakowani w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Talibowie zmusili ich, by wyszli z samochodu, a następnie zastrzelili.
Iracka milicja ostrzelała Arabię Saudyjską Do wystrzelenia pocisków moździerzowych przyznała się milicja zwana Armią Mukhtara.
bFeLzrNe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)