Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"To jest dramat". Zbigniew Ziobro poza PiS?

0
Podziel się:

- List to krzyk rozpaczy wysyłany do mediów, bo nie ma możliwości kontaktu z prezesem - twierdzi profesor Jadwiga Staniszkis.

"To jest dramat". Zbigniew Ziobro poza PiS?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUvacSZ

- _ List Zbigniewa Ziobry to krzyk rozpaczy wysyłany do mediów, bo nie ma możliwości kontaktu z prezesem _ - mówi profesor Jadwiga Staniszkis.

Zbigniew Ziobro apeluje w liście do Jarosława Kaczyńskiego o uspokojenie sytuacji w Prawie i Sprawiedliwości. Wyraża przekonanie, że _ personalne ataki na niego nie mogą zastąpić rzetelnej dyskusji o tym jak PiS powinien się zmieniać, aby zwyciężać _.

Profesor Jadwiga Staniszkis uważa, że prezes PiS powinien potraktować list bardzo poważnie. - _ To jest dramat, że wiceprezes partii musi się z prezesem porozumiewać przez media _.

bEUvacTb

POSŁUCHAJ PROFESOR STANISZKIS

Rzecznik PiS Adam Hofman nie wyklucza, że europoseł Zbigniew Ziobro znajdzie się poza Prawem i Sprawiedliwością. Profesor Jadwiga Staniszkis radzi posłowi Adamowi Hofmanowi nie zabierać głosu w tej sprawie.

Naukowiec podkreśla, że to Zbigniew Ziobro cieszy się ogromnym zaufaniem wśród wyborców. Socjolog podejrzewa, że list nawet nie dotarł do prezesa, dlatego pojawił się w mediach.

- _ Nikt się nie może dobić przecież. Cerberzy blokują, Jarosław Kaczyński jest wykończony tą kampanią. Nie jest wykorzystany jego talent stratega. Był jak worek kartofli wożony ze stacji do stacji _ - uważa Staniszkis.

bEUvacTh

- _ Myślę, że to jest sprawa ludzi, którym nie zależy na wygranej, a w PiS-ie jest więcej ludzi kompetentnych niż kiedykolwiek. Wszyscy razem powinni zastanowić się, co można zrobić. Nikt nikogo nie obraził _ - dodaje odnosząc się do zachowania Zbigniewa Ziobry.

_ Krok w dobrą stronę, czy może wstecz? _Pod listem Zbigniewa Ziobry do Jarosława Kaczyńskiego podpisałby się natomiast inny europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski. Jest on zdania, że list to krok w dobrą stronę.

POSŁUCHAJ EUROPOSŁA PIS:

Jacek Kurski nie obawia się, że list będzie końcem członkostwa Zbigniewa Ziobry w Prawie i Sprawiedliwości. - _ Moim zdaniem to jest debata na dobrym poziomie, która prowadzi nas we właściwą stronę. Nie widziałbym w tym niczego zdrożnego, że ona się odbyła. Dobrze, że się odbyła _ - podsumowuje Kurski.

bEUvacTi

Jego opinii nie podziela była posłanka PiS i PJN Elżbieta Jakubiak, której zdaniem list otwarty do prezesa Jarosława Kaczyńskiego był dla Zbigniewa Ziobry krokiem wstecz. Uważa ona, że ruch Zbigniewa Ziobry to jedynie manewr taktyczny, a nie realne oburzenie.

Była wiceszefowa PJN twierdzi, że na razie nie zanosi się na to, by Zbigniew Ziobro tworzył nowe ugrupowanie. Przyznała jednak, że poruszone przez niego problemy w tej partii istnieją.

Zdaniem Elżbiety Jakubiak, Zbigniew Ziobro, jeśli odejdzie z PiS, będzie próbował zdobyć głosy wyborców słuchających Radia Maryja. W jej opinii, były minister sprawiedliwości cieszył się sporym poparciem w tym elektoracie.

Więcej na temat pozycji Zbigniewa Ziobro w PiS - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t19986.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;napisal;list;do;prezesa;pis,46,0,955438.html) Ziobro napisał list do prezesa PiS _ - Brutalne ataki postrzegam jako próbę wewnętrznego podzielenia partii, a tym samym rozbijanie jedności prawicy - _ napisał europoseł PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t97351.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejny;posel;pis;wyznaje;ze;jest;ziobrysta,193,0,951745.html) Poseł PiS wyznaje, że jest ziobrystą. Rozłam? Andrzej Dera mówi Money.pl: Jak wyrzucą Ziobrę, pomyślę czy pójść za nim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t177177.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;apeluje;o;rozliczenia;w;partii,49,0,949553.html) Dziś pierwsza szansa dla Ziobry. Nóż w plecy Kaczyńskiego? Pierwsze powyborcze spotkanie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.
bEUvacTC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)