Notowania

wypadek
05.06.2012 22:55

Tragiczna eksplozja amunicji. Są ofiary i ranni

Do wypadku doszło w zakładzie wojskowym, w którym składowane było 10 ton amunicji. W wyniku wybuchu powstał krater o głębokości 4 metrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Associated Press/Fotolink/East News)

Trzy osoby zaginęły i osiem zostało rannych, w tym dwie ciężko, w serii eksplozji, do których doszło w zakładzie wojskowym w pobliżu miasta Sliwen na wschodzie Bułgarii. Ewakuowano 650 mieszkańców pobliskiej wioski.

Według telewizji państwowej pracownicy zakładów - którzy oficjalnie wciąż uważani są za zaginionych - znajdowali się w pomieszczeniu, które wyleciało w powietrze. Na jego miejscu powstał krater o głębokości czterech metrów.

Wybuchy spowodowały w regionie wstrząsy o sile 1,5 w skali Richtera, zarejestrowane przez Instytut Sejsmologiczny Bułgarskiej Akademii Nauk.

Do serii eksplozji, trwających kilka godzin, doszło w należącym do prywatnej firmy zakładzie utylizacji starych pocisków bojowych. Znajdowało się w nim co najmniej 10 ton amunicji.

W ostatnich latach w zakładach utylizacji i magazynach wojskowych w Bułgarii doszło do kilku poważnych incydentów, w których byli zabici i ranni. Według Ministerstwa Obrony w kraju jest co najmniej 40 tys. ton amunicji do utylizacji. W budżecie resortu obrony przewidziano na ten cel 114 mln lewów (57 mln euro) na lata 2012-2016.

Czytaj więcej w Money.pl
Zderzenie ciężarówek. Sprawdź, czy pojedziesz Do wypadku doszło, gdy naczepa jadącego w kierunku Warszawy tira straciła przyczepność.
Śmierć w polskich górach. Chodzili po śniegu Turystka poślizgnęła się i spadła ze szlaku w okolicy Niebieskiej Turni i Zawratu we wschodniej grani Świnicy.
Karetka staranowała bramkę na A4. To źle? _ Wjazd na trasę nie był w żaden sposób utrudniony, a żeby otworzyć szlaban wystarczyło pobrać bilet, co zajmuje kilka sekund - a więc mniej, niż ręczne wyłamanie szlabanu. _
Tagi: wypadek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz