Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Tu-154M miał problemy tuż po starcie

0
Podziel się:

Rozbity wczoraj samolot znajdował się 6 tys. metrów nad Ziemią.

Tu-154M miał problemy tuż po starcie
(PAP/EPA)
bETaeUWd

Pierwsze zakłócenia w dopływie paliwa do silników samolotu pasażerskiego Tu-154M, który rozbił się wczoraj podczas awaryjnego lądowania na lotnisku Domodiedowo w Moskwie, wystąpiły, gdy maszyna była na wysokości 6,5 tys. metrów.

Ustalił to Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) w Moskwie, który wstępnie zbadał czarną skrzynkę z zapisem parametrów lotu z rozbitego Tupolewa. Rejestratora rozmów w kokpicie jeszcze nie odnaleziono.

Według MAK, wyłączenie pierwszego i trzeciego silnika nastąpiło na wysokości około 9 tys. metrów. Drugi silnik po okresie niestabilnej pracy odzyskał sprawność i funkcjonował do momentu lądowania Tu-154M.

bETaeUWf

Wcześniej podawano, że zawiodły wszystkie trzy silniki, a także generatory prądu i urządzenia nawigacyjne.

W katastrofie zginęły dwie osoby, a 83 zostały ranne. W szpitalach w Moskwie, Domodiedowie i Widnoje pozostawały 54 osoby. Stan pięciorga rannych lekarze określają jako ciężki.

Wśród tych ostatnich są dwaj członkowie załogi - nawigator i inżynier pokładowy. Ranny jest też kapitan samolotu, 60-letni Zakarża Zakarżajew.

Zabici to brat prezydenta Dagestanu, republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, Gadżimurad Magomedow i matka sędziego Sądu Konstytucyjnego Rosji Roza Gadżijewa. Jednym z rannych jest minister sprawiedliwości Dagestanu Azadi Ragimow.

bETaeUWl

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Komitet Śledczy FR za priorytetowe uznaje trzy hipotezy: błąd załogi, techniczną niesprawność samolotu przed startem oraz usterkę systemów pokładowych lub agregatów w czasie lotu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t124195.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wypadek;tupolewa;w;moskwie;to;blad;pilotow,182,0,729014.html) Wypadek Tupolewa w Moskwie to błąd pilotów? Załoga mogła nie włączyć dodatkowej pompy paliwa, przez co do systemu dostało się powietrze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t124195.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tu;154;awaryjnie;ladowal;w;moskwie;dwie;osoby;zginely,160,0,728736.html) TU 154 awaryjnie lądował w Moskwie. Dwie osoby zginęły Samolot wypadł z pasa. Rannych zostało 83 pasażerów. Na pokładzie nie było cudzoziemców.
bETaeUWG
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)