Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Turcja: Wydobyli z gruzów niemowlaka

0
Podziel się

Liczba ofiar niedzielnego trzęsienia ziemi w południowo-wschodniej Turcji wzrosła do co najmniej 366 osób.

Turcja: Wydobyli z gruzów niemowlaka
(PAP/EPA)
bDJmHtNN

Liczba ofiar niedzielnego trzęsienia ziemi w południowo-wschodniej Turcji wzrosła do co najmniej 366 osób - poinformowały tamtejsze służby kryzysowe. Setki osób wciąż uważa się za zaginione. Ponad 1300 osób zostało rannych.

Służby ratunkowe przeszukują gruzowiska - trzęsienie ziemi zburzyło łącznie ponad 2200 budynków. W nocy ratownikom udało się wydobyć siedem żywych osób. Odnaleziono też dwutygodniowe dziecko. Z każdą godziną maleją szanse na odnalezienie kolejnych - mówi stacji BBC pracująca na miejscu w Ercis lekarka Tunsu Bayram:

- _ Jest bardzo trudno, ale współpracujemy z zespołami ratowników. Oni znajdują ludzi, a my przy użyciu sprzętu medycznego staramy się utrzymać ich przy życiu _ - powiedziała.

bDJmHtNP

Turcja: Wydobyto żywe niemowlę spod gruzów

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/turcja-wydobyto-zywe-niemowle-spod-gruzow-g356117.html)

Dziesiątki tysięcy spędziły drugą już noc pod namiotami, w samochodach oraz zgromadzeni przy ogniskach w miastach, które najbardziej ucierpiały wskutek żywiołu - Ercis i Wan.

Trzęsienie ziemi, które przedwczoraj nawiedziło wschodnią Turcję, miało 7,2 stopnia w skali Richtera. Ziemia zatrzęsła się w tym regionie najsilniej od 1999 roku. Wówczas w tureckim Kurdystanie zginęło ponad 20 tysięcy osób.

Czytaj więcej o trzęsieniu ziemi
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t177218.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najnowsze;informacje;z;turcji;zobacz;zniszczenia;na;filmie,231,0,948199.html) Ginęło nawet pół miliona ludzi. A w Turcji... Kataklizm zniszczył m.in. więzienie. Więźniowie uciekli, ale... wrócili.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t176536.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/potezne;trzesienie;ziemi;w;turcji;zobacz;skutki,220,0,947420.html) Potężne trzęsienie ziemi. Są liczne ofiary Kataklizm dotknął wschód Turcji. _ Jesteśmy dobrzy w ratowaniu przysypanych, jak trzeba to pomożemy _ - deklaruje polski premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t139771.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bilans;trzesienia;ziemi;w;turcji;ofiary,15,0,833039.html) Bilans trzęsienia ziemi w Turcji. Ofiary Do trzęsienia ziemi o sile 5,9 w skali Richtera doszło w regionie Simav.
bDJmHtOq
wiadomości
KOMENTARZE
(0)