Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tureccy piloci porwani w Libanie są wolni

0
Podziel się

Piloci zostali uwolnieni w ramach porozumienia, które zakładało też wypuszczenie 9 szyickich pielgrzymów z Libanu uprowadzonych w Syrii w maju 2012
r.

Tureccy piloci porwani w Libanie są wolni
(wicho/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEpPYaxx

Piloci tureckich linii lotniczych Turkish Airlines, porwani w sierpniu w Libanie, zostali uwolnieni w ramach porozumienia, które zakładało też wypuszczenie na wolność dziewięciu szyickich pielgrzymów z Libanu uprowadzonych w Syrii w maju 2012 r.

Półoficjalna turecka agencja prasowa Anatolia powiadomiła, że piloci Murat Akpinar i Murat Agca zostali przekazani władzom libańskim i jeszcze w sobotę mają odlecieć do Turcji.

Piloci zostali porwani przed dwoma miesiącami przez krewnych 11 libańskich pielgrzymów, których w maju zeszłego roku na północy Syrii uprowadziła jedna z grup syryjskich rebeliantów. Dwóch pielgrzymów uwolniono wcześniej, pozostałych dziewięciu - w sobotę, co - jak pisze Reuters - otwarło drogę do uwolnienia tureckich pilotów.

bEpPYaxz

Szef MSZ Kataru Chalid ibn Muhammad al-Attija powiedział telewizji Al-Dżazira, że jego kraj brał udział w negocjacjach dotyczących uwolnienia pielgrzymów.

Przywódca grupy, która ich uprowadziła, powiedział we wrześniu, że motywem porwania była chęć wywarcia nacisku na libański Hezbollah, aby przestał popierać prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W konflikcie syryjskim Turcja z kolei popiera walczących z Asadem rebeliantów.

Czytaj więcej w Money.pl
Asad: Turcja zapłaci za wspieranie terrorystów Przywódca Syrii mówił też o zestrzelonym we wrześniu przez armię turecką syryjskim śmigłowcu. Przyznał, że maszyna naruszyła turecką przestrzeń powietrzną.
Zestrzelono syryjski śmigłowiec. Wicepremier... Turecki myśliwiec zestrzelił dzisiaj syryjski śmigłowiec, który naruszył przestrzeń powietrzną Turcji - poinformował turecki wicepremier Bulent Arinc.
Turcja wysyła czołgi na granicę z Syrią Według agencji Dogan w prowincji Hatay rozmieszczono około 20 pojazdów, w tym czołgi.
bEpPYaya
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)