Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: W GROM-ie nie ma miejsca na spory

0
Podziel się

Premier zapowiada szybkie wyjaśnienie problemów w specjalnej jednostce.

Tusk: W GROM-ie nie ma miejsca na spory
(kprm.gov.pl)
bEhZFqpx

Premier Donald Tusk powiedział, że ogólnonarodowa debata o sytuacji w GROM-ie jest nie do zaakceptowania. Kilka dni temu dowódca GROM pułkownik Dariusz Zawadka zdecydował się na odejścia z jednostki.

Premier Donald Tusk powiedział, że działania tego typu jednostek powinny pozostawać w tajemnicy. Premier zaznaczył, też że działania jednostek specjalnych wymagają dyscypliny.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Premier będzie też oczekiwał jak najszybszego zakończenia problemów w GROM-ie. Tusk twierdzi, że wojsko nie jest miejscem dla ludzi, którzy w świetle kamer chcą rozwiązywać problemy armii.

bEhZFqpz

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Według nieoficjalnych informacji, pułkownik Dariusz Zawadka podał się do dymisji z powodu spraw kadrowych.Nie zgadzał się bowiem z planowaną obsadą Dowództwa Wojsk Specjalnych. Szefem Dowództwa ma zostać pułkownik Piotr Patalong, niegdysiejszy szef GROM i dowódca 18 Batalionu Desantowo-Szturmowego w Bielsku-Białej.

Stanowisko dowódcy jest nieobsadzone od 10 kwietnia czyli od czasu, gdy w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginął ówczesny szef wojsk specjalnych generał Włodzimierz Potasiński.

bEhZFqpF
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t102949.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dymisja;dowodcy;grom-u;nie;powinna;zostac;przyjeta,212,0,650452.html) "Dymisja dowódcy GROM-u nie powinna zostać przyjęta" Poseł Wziątek:: Jej przyjęcie będzie dużą stratą dla wojska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t49364.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;dymisji;dowodcy;grom-u;bedzie;spotkanie;na;szczycie,113,0,650353.html) Po dymisji dowódcy GROM-u będzie spotkanie na szczycie Takie polecenie wydał szef MON Bogdan Klich. Wczoraj płk Zawadka złożył dymisję. _ - Tak źle jeszcze w wojsku nie było _ - komentuje generał Petelicki, twórca jednostki specjalnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t92492.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polko;to;nie;sa;prawdziwe;powody;dymisji;dowodcy;grom-u,51,0,650291.html) Polko: To nie są prawdziwe powody dymisji dowódcy GROM-u Rezygnację z tej funkcji złożył wczoraj pułkownik Zawadka.
bEhZFqqa
KOMENTARZE
(0)