Notowania

ukraina
17.11.2010 10:29

Tymoszenko twierdzi, że władze zniszczą mały i średni biznes

Ukraińscy przedsiębiorcy protestują przeciwko nowym podatkom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Julia Tymoszenko, była premier Ukrainy i przywódczyni największego ugrupowania opozycyjnego w parlamencie, wzywa do międzynarodowej izolacji władz w Kijowie. *

- _ Władze zmierzają do ustawowego zniszczenia małego i średniego biznesu _ - czytamy w apelu, opublikowanym przez partię Tymoszenko Batkiwszczyna (Ojczyzna).

Była premier zwróciła się do wspólnoty międzynarodowej w związku z masowymi demonstracjami przedstawicieli małej i średniej przedsiębiorczości, towarzyszącymi uchwalaniu przez Radę Najwyższą (parlament) Ukrainy nowego kodeksu podatkowego.

Prócz demonstracji w Kijowie, gdzie według szacunków jej organizatorów zebrało się prawie 50 tys. niezadowolonych z rządowych propozycji, do protestów doszło m.in. w Charkowie, Chmielnickim i Mikołajowie. W obwodzie lwowskim protestujący zablokowali międzynarodową trasę Czop-Kijów.

Przedsiębiorcy uważają, iż zaproponowane przez rząd rozwiązania doprowadzą ich do bankructwa.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t116439.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jajami;i;pomidorami;w;rade;najwyzsza;ukraincy;przeciw;zmianom;podatkow,159,0,711583.html) Jajami i pomidorami w Radę Najwyższą. Ukraińcy przeciw zmianom podatków
Władze nie zwracają uwagi na _ ponad 40 tysięcy biznesmenów, którzy przyjechali pod Radę Najwyższą _ i nie zważając na ich protesty _ nadal odrzucają wszystkie postulaty opozycji _, dotyczące zmian w kodeksie - głosi apel Tymoszenko.

Największe zaniepokojenie małego i średniego biznesu na Ukrainie wywołuje planowane zwiększenie kompetencji służb podatkowych i rozszerzenie wymogu stosowania kas fiskalnych.

Przedsiębiorcom nie podobają się także zmiany w systemie uproszczonego opodatkowania, polegające na planach zniesienia tego opodatkowania dla przedsiębiorców będących osobami prawnymi i ograniczenia możliwości stosowania tego rozwiązania przez przedsiębiorców - osoby fizyczne.

Przedstawiciele małego i średniego biznesu niezadowoleni są też z propozycji podniesienia stawek podatku gruntowego i opłat za wydawanie zezwoleń na handel.

Ukraiński rząd utrzymuje tymczasem, że przyjęcie kodeksu doprowadzi do uproszczenia systemu podatkowego i zmusi do płacenia podatków wszystkie sfery biznesu.

Oczekuje się, że nowy kodeks podatkowy zostanie uchwalony przez Radę Najwyższą w czwartek. Przedsiębiorcy zapowiedzieli, że w razie jego przyjęcia ich protesty ulegną zaostrzeniu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t18676.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;zlozy;wizyte;w;kijowie;doradzi;janukowyczowi;,128,0,711808.html) Sikorski złoży wizytę w Kijowie. Doradzi Janukowyczowi. Celem wizyty jest omówienie współpracy Kijowa z Brukselą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t114828.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;dostanie;wiecej;gazu;od;azerbejdzanu,110,0,701294.html) Ukraina dostanie więcej gazu od Azerbejdżanu - _ Dostawy ropy naftowej na Ukrainę już zostały zwiększone _ - mówi prezydent Alijew.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t94088.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/janukowycz;chce;szybszych;wyborow;parlamentarnych,241,0,703985.html) Janukowycz chce szybszych wyborów parlamentarnych Partia Regionów zamierza tak wykorzystać sukces osiągnięty w wyborach lokalnych.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz