Notowania

Tymoszenko: Władze nie chcą do Europy

Skazana na 7 lat więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko zapewniła, że pozostaje zwolenniczką integracji europejskiej kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

*Skazana na 7 lat więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko zapewniła, że pozostaje zwolenniczką integracji europejskiej kraju. Oceniła jednak, że obecne władze robią wszystko, by nie podążać tym kursem. *

Oświadczenie Tymoszenko przekazał dziennikarzom w poniedziałek jej adwokat, Serhij Własenko. Tego dnia w Kijowie odbywa się szczyt Ukraina-UE, na którym, wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, nie dojdzie do parafowania umowy stowarzyszeniowej między Kijowem a Brukselą. Prawdopodobnie ogłoszone zostanie jedynie zakończenie negocjacji.

_ - Julia Wołodymyriwna (Tymoszenko) jest niezmienną zwolenniczką integracji europejskiej. Jej zdaniem Ukraina zasługuje na to, by znaleźć się w rodzinie europejskich państw _ - cytował byłą premier jej obrońca.

_ Powstrzymywanie integracji europejskiej nie jest związane z kwestią Tymoszenko. Jest to wywołane nieprzestrzeganiem na Ukrainie standardów demokratycznych, które są niszczone przez obecne władze _ - podkreślił Własenko.

Tymoszenko została skazana na 7 lat więzienia w październiku. Sąd wydał na nią wyrok za nadużycia, których miała się dopuścić przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją w 2009 r.

Po ogłoszeniu wyroku UE oświadczyła, że przypadek byłej premier pokazuje, iż obecne władze ukraińskie mają wybiórczy stosunek do prawa. Bruksela chce, by Tymoszenko - najważniejsza konkurentka prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich - mogła powrócić do życia politycznego.

Negocjowana od 2008 r. umowa o stowarzyszeniu między Ukrainą i UE ma zastąpić obowiązującą od 1998 roku umowę o partnerstwie. Porozumienie dotyczy czterech obszarów: dialogu politycznego i polityki zagranicznej, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości, współpracy gospodarczej oraz utworzenia pogłębionej strefy wolnego handlu między Ukrainą i UE.

Czytaj więcej o kondycji Julii Tymoszenko
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t160965.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/julia;tymoszenko;jest;powaznie;chora,89,0,976729.html) Stan Tymoszenko. "Powlekli ją po korytarzu" Szokujące zeznania w sprawie stanu zdrowia byłej premier Ukrainy, która przebywa w więzieniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t75827.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;zbadana;poza;aresztem,191,0,974271.html) Władze: Tymoszenko nic poważnego nie dolega Więziona od ponad trzech miesięcy była premier Ukrainy Julia Tymoszenko została przebadana poza aresztem śledczym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t160965.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tymoszenko;w;areszcie;co;z;jej;zdrowiem,77,0,971085.html) Tymoszenko w ciężkim stanie. "Dziwne sińce" - Stan zdrowia Julii Tymoszenko jest bardzo ciężki - poinformowała rzeczniczka praw człowieka Nina Karpaczowa.
Tagi: ukraina w unii europejskiej, tymoszenko, integracja, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz