Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Uczniowie zatrzymują Palestyńczyków. Będzie dochodzenie

0
Podziel się

Oficjalnym celem szkolenia, które za mniej więcej miesiąc ma objąć kolejną, 30-osobową grupę młodzieży, jest wzmocnienie bezpieczeństwa w regionie Modiin.

Uczniowie zatrzymują Palestyńczyków. Będzie dochodzenie
(PAP/EPA)
bCYwJMWd

Izraelska straż graniczna bez wiedzy resortu edukacji szkoli nastolatków w regionie Modiin w patrolowaniu granic - napisał izraelski dziennik _ Haarec _.

Młodzi Izraelczycy zatrzymują Palestyńczyków bez pozwoleń na pracę i patrolują okolice. Szkolenie młodzieży ze starszych klas szkół średnich jest współfinansowane przez Regionalną Radę Modiin oraz Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, lecz - jak zwraca uwagę _ Haarec _ - bez wiedzy ministerstwa edukacji. Bierze w nim udział około 36 uczniów w wieku 16 do 18 lat.

Miasto Modiin mieści się środkowym Izraelu, przy samej granicy Zachodniego Brzegu. Do regionu Modiin należy również pobliskie osiedle izraelskie mieszczące się na Zachodnim Brzegu - Górne Modiin.

Według rady regionalnej, w ciągu ostatnich tygodni licealistom biorącym udział w szkoleniu udało się wyłapać kilkadziesiąt osób pracujących bez pozwoleń, głównie Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu.

bCYwJMWf

Oficjalnym celem szkolenia, które za mniej więcej miesiąc ma objąć kolejną, 30-osobową grupę młodzieży, _ jest wzmocnienie bezpieczeństwa w regionie Modiin. Obecność nastolatków wyposażonych w karabin M-16 ma odstraszyć złodziei _ - pisze _ Haarec _.

Szkolenie trwające kilka dni obejmuje warsztaty, podczas których młodzież wprawia się w akcjach, w których ma uczestniczyć, i wizytę na strzelnicy.

Według przewodniczącego Regionalnej Rady Modiin Josiego Elimelecha, celem projektu jest _ zajęcie nastolatków, wzmocnienie Straży Granicznej, podniesienie odsetka wolontariuszy w społeczeństwie i umocnienie poczucia braterstwa wśród nastolatków _ - napisał _ Haarec _.

Krytycznie na temat projektu wypowiedział się Nir Michaeli, dyrektor departamentu edukacji z Nauczycielskiego College'u Kibuców, Technologii i Sztuki w Tel Awiwie. - _ To smutne, że tych nastolatków szkoli się (w duchu) zasad militaryzmu _ - powiedział Michaeli.

bCYwJMWl

Edukacja nieformalna powinna kłaść nacisk na pracę dla społeczeństwa, lecz pracę konstruktywną, _ a nie militaryzm _ - podkreślił Michaeli. Według ministerstwa edukacji projekt ten nie został przez resort uznany i będzie przedmiotem dochodzenia - pisze _ Haarec. _

_ _

bCYwJMWG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)