Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina w Unii Europejskiej. Jest szansa na szybkie przystąpienie?

0
Podziel się

Podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie pod koniec listopada może jeszcze uratować prezydent Wiktor Janukowycz.

Na zdj. Wiktor Janukowycz
Na zdj. Wiktor Janukowycz (kmu.gov.ua)
bErnqcGd

Podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie pod koniec listopada może jeszcze uratować prezydent Wiktor Janukowycz - uważa minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius.

_ - Sądzę, że prezydent Janukowycz może jeszcze uratować umowę stowarzyszeniową, jeżeli to on przejmie inicjatywę i odpowiedzialność za uwolnienie więzionej byłej premier Julii Tymoszenko _ - powiedział Linkeviczius dzisiaj w rozmowie z agencją informacyjną BNS, zaznaczając, że obecnie rola prezydenta Ukrainy _ jest zasadnicza _ dla sprawy.

Uwolnienie byłej premier jest warunkiem podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie za dwa tygodnie. Kwestią wypuszczenia Tymoszenko z więzienia miał się zająć w środę ukraiński parlament, jednak w związku z tym, że nie uzgodniono projektu ustawy na rzecz rozwiązania problemu byłej premier, posiedzenie zamknięto. Kolejne odbędzie się 19 listopada.

bErnqcGf

Chociaż, jak zaznacza minister Linkeviczius, _ obecna sytuacje nie wywołuje radości _, nie traci on nadziei, że Ukraina ostatecznie podpisze w Wilnie umowę z UE.

Czytaj więcej w Money.pl
Julia Tymoszenko wyjedzie na leczenie? Aby to było możliwe, specjalna grupa robocza musi przygotować ustawę.
Unia Europejska pójdzie na układ z Ukrainą? To pozwoliłoby na podpisanie w listopadzie umowy stowarzyszeniowej Kijowa i Brukseli.
Ukraina wejdzie do Unii już w listopadzie? UE odkładała tę decyzję między innymi ze względu na wyrok na Julię Tymoszenko.
bErnqcGG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)