Notowania

protesty na ukrainie
02.12.2010 12:38

Ukraińscy przedsiębiorcy protestują. Mimo mrozów

Demonstranci zarzucają premierowi Mykole Azarowowi, że chce skonfliktować ich środowisko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Nie zważając na mróz i obfite opady śniegu około trzech tysięcy przedsiębiorców ponownie zebrało się w centrum Kijowa, by protestować przeciwko uchwalonemu przez parlament Ukrainy rządowemu kodeksowi podatkowemu.

Przedstawiciele małego i średniego biznesu zarzucają władzom, że starają się skonfliktować ich środowisko. Ponadto ich zdaniem rząd liczy, że uczestnicy antyrządowych demonstracji stracą zapał ze względu na pogodę.

Jako dowód przedsiębiorcy podają informacje o rozmowach, które strona rządowa prowadzi z nieznanymi organizacjom małego i średniego biznesu osobami. W środę osoby te podpisały z urzędnikami rządu premiera Mykoły Azarowa memorandum, które częściowo uwzględnia postulaty demonstrujących.

- _ Memorandum podpisali jacyś zdrajcy, my o tym nic nie wiemy _ - oświadczyli uczestnicy protestów na swej stronie internetowej.

Mały i średni biznes podkreśla, że nie jest zainteresowany częściowymi ustępstwami ze strony rządu, lecz całkowitym odwołaniem kodeksu podatkowego, który godzi w ich interesy.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t94085.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/weto;janukowycza;nie;pomoze;na;ukrainie;strajk,36,0,724516.html) Weto Janukowycza nie pomoże. Na Ukrainie strajk
Przedsiębiorcy wątpią także w oświadczenie prezydenta Wiktora Janukowycza, który ogłosił we wtorek, że zawetował opracowany przez rząd i uchwalony przez parlament kodeks.

- _ Chcielibyśmy przekonać się, że to weto jest pełne _ - oświadczył jeden z organizatorów protestów, Wołodymyr Dorosz.

Przedstawiciele małego i średniego biznesu Ukrainy protestują na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie już 11 dni. Rozbili tu miasteczko namiotowe, które nazwali Miastem Wolności i domagają się skasowania nowych rozwiązań podatkowych, które w ich ocenie są korzystne wyłącznie dla oligarchów.

Przedsiębiorcy oburzeni są tym, że kodeks podatkowy wzmacnia funkcje kontrolne służb podatkowych, ogranicza kategorię przedsiębiorców upoważnionych do korzystania z uproszczonego opodatkowania oraz rozszerza wymóg posiadania kas fiskalnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t116486.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tymoszenko;twierdzi;ze;wladze;zniszcza;maly;i;sredni;biznes,249,0,711929.html) Tymoszenko twierdzi, że władze zniszczą mały i średni biznes Ukraińscy przedsiębiorcy protestują przeciwko nowym podatkom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t116439.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jajami;i;pomidorami;w;rade;najwyzsza;ukraincy;przeciw;zmianom;podatkow,159,0,711583.html) Jajami i pomidorami w Radę Najwyższą. Ukraińcy przeciw zmianom podatków Fala wielotysięcznych protestów ogarnęła cały kraj.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t94085.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przedsiebiorcy;wyszli;na;ulice;prezydent;ma;czas;do;wieczora,62,0,715070.html) Przedsiębiorcy wyszli na ulice. Prezydent ma czas do wieczora Siedziba Wiktora Janukowycza jest ochraniana przez milicję.
Tagi: protesty na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz